Книга, у якій зафіксовано пам’ять про життя і загибель єврейської громади Івано-Франківська та околиць. Перекладу цієї праці не здійснено дотепер.
Книги пам’яті створювали після Другої світової війни у межах масштабного міжнародного проєкту закарбувати жертв Голокосту в Європі і те, як вони жили до війни. Книги наслідують декілька традицій єврейського письма — від описів життя мучеників до літописів громади та свідчень. Деякі автори сприймали свої книги як священні тексти, а сам процес їх написання — як священнодійство.
Зазвичай у книгах містяться перелік професій євреїв в місті, хронології і генеалогії рабинів, описи політичних і соціальних груп, повідомлення про міжвоєнні сіоністські організації, а також особисті історії та роздуми. Більшість книг пам’яті також містять некрологи, називають жертв Голокосту. Часто такі книги містять опис повоєнної діяльності уцілілих за кордоном — як доказ того, що Голокост не знищив громаду. Багато текстів проілюстровані фотографіями, картами та іншими зображеннями з родинних архівів уцілілих та інших осіб.
Дякуємо рабину Мойше Лейб Колеснику за надання книги для архіву post impreza.
Матеріали міжнародної науково-практичної конференції
2003
Матеріали науково-практичної конференції
2013
Особистий щоденник
1928