Підтримати post impreza

QaRt

Ідея К’ю арту – графічно образотворчо відреагувати на виклики сучасних цифрових технологій. які агресивно завойовують наш візуальний простір. Автор протиставляє ручну графіку діджиталізації, визначеним схемам QR-кодів, які тепер візуально повсюдно і не несуть інформацію для людини, а лише для ґаджетів. В. Лукань: “В QR-коді для людського ока хаотичне розташування пікселів, це як візуальний шум, а я пропоную в К’юарті ці пікселі вибудовувати у якісь зрозумілі умовні композиції, як орнамент, сюжетик, організований, а не хаотичний абстракт… Щоб цей клятий ґаджет задимів від такого і з’їхав зі свого штучноінтелектного глузду.”

QaRt – образні, асоціативні композиції, графічна мова яких диктує умовність зображення, невеликий розмір, монохромну колірну палітру, нагадує вишивку хрестиком, бісером, мозаїку, японські головоломки, піксельне зображення на військовій формі чи цифрове мистецтво – піксельний малюнок.

Об’єднуючим елементом (спільним для) QR-коду і QaRt є легке “зчитування” зобаження, у випадку QR-коду – розпізнавання сканувальним обладнанням, QaRt – візуальне сприйняття людиною. На противагу автоматизованому генеруванню комп’ютерних кодів, свої композиції В. Лукань продумує наперед, однак автор не нав’язує гладачу певних тем чи сюжетів, кожний може трактувати композиції К’ю арту по-своєму. Значення цифр і дат автор не розповідає, це невідомо.

Дякуємо Володимиру Луканю та Асортиментній кімнаті за надання матеріалу для оцифрування.

Каталог персональної виставки «QaRt» Володимира Луканя, яка відбулася в Асортиментній кімнаті.

QaRt