Підтримати post impreza
Сучасне українське мистецтво в Німеччині: художники представили свої роботи на спільній виставці
Наталія Федоришин 27 Червня, 2022

Виставка «Імунітет для творчості» зібрала 120 робіт від митців з Івано-Франківська, Львова, Харкова та Маріуполя

Сучасне українське мистецтво в Німеччині: художники представили свої роботи на спільній виставці

Роботи двадцяти художників з Івано-Франківська, Львова, Харкова та Маріуполя були представлені в німецькому містечку Шмаленберг з 28 травня до 6 червня.

Експозиція виставки

Виставка під назвою «Імунітет для творчості» експонувала 120 робіт різних видів сучасного українського мистецтва: малярство, тривимірну пластику, графіку, асамбляж, інсталяцію, ювелірне мистецтво та фотографію. Художники працювали незалежно один від одного і ніхто з них не підозрював, що роботи будуть представлені німецькій публіці під час активної фази війни в Україні. Роботи пов’язує надія на імунну силу мистецтва. Адже, творчість кожного українського митця сьогодні потребує мистецького імунітету світу, щоб надійно протистояти викликам війни.

Роботи Юрія Іздрика

Ідея презентувати німецькій громаді українське сучасне мистецтво з’явилася у пари етнічних українців Ельміри Маркс та Івана Єдинака, які за підтримки спонсорів (фірми Licatec, McDart i Falke) організували виставку у місцевій артгалереї Шмаленберга — Старий Млин (Kunsthaus Alte Mühle). Відкриття виставки відвідали організатори з української сторони: художник Микола Джичка та художник і куратор Музею модернізму Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького Богдан Мисюга.

«Нам вдалось зібрати цільну візуальну розповідь з відчуттям драми сьогодення. На одному диханні художники зголосились передати свої роботи на виставку в Німеччині, частина коштів з якої буде передана на підтримку ЗСУ. Нам було важливо представити сучасне українське мистецтво – експресивне, іронічне, яке нічим не поступається світовому, в західній Німеччині, де чимало місцевих знає про українське мистецтво здебільшого в контексті народного фольклору», — розповів Микола Джичка.

Юрій Боринець. Снайпер

«Імунітет для творчості» — це художні роботи, які відображають рефлексії художників на війну в Україні, часом буквальні, сповнені відчуття болі та тривоги. Інша частина робіт — довоєнна, де художники абстрагують та віддалено порушують тему війни, яка за останні 8 років так чи інакше торкнулась кожного.

 

«Сучасне українське мистецтво стало дуже серйозним фронтом, на якому ми можемо показати іншим народам, що їх свободу боронить модерна нація.

Українське сучасне мистецтво — прогресивне і унікальне. Його треба купувати, бо багато творів — це продукт креативного мислення молодих українців, які є частиною Європейської спільноти. Ми представили на виставці цінності нашого культурного життя — власні наболілі теми та переживання, які відчувають мільйони українців, якими, зрештою, переймається сьогодні світ», — каже Богдан Мисюга.

Анатолій Звіжинський. Історія
Анатолій Звіжинський. Історія
Ольга Кукуш. Сценографія вагітності
Ольга Кукуш. Сценографія вагітності
Богдан Мисюга. Дорога до мудрості
Богдан Мисюга. Дорога до мудрості
Нікіта Тітов. Майорить
Нікіта Тітов. Майорить
Ростислав Шпук. Серія Берлін
Ростислав Шпук. Серія Берлін
Наталія Федоришин 27 Червня, 2022

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити