Підтримати post impreza
В Україні створили деколоніальний глосарій
Софія Сіренко 22 Квітня, 2024

Це – збірка 20 статей на теми постколоніальної критики й деколонізації

Софія Сіренко 22 Квітня, 2024
В Україні створили деколоніальний глосарій

Команда проєкту «Український деколоніальний глосарій» вбачає в ньому інструмент для діалогу і «пошуку спільної робочої мови для роботи з нашим минулим та сьогоденням». Перша презентація проєкту відбулася 17 квітня у Нідерландах. 

Над глосарієм працювали 20 авторів і колективів з України та за її межами. Команда проєкту прагне зробити внесок у «критичне використання інструментів теорій та методик, пов’язаних із де- та постколоніальними концепціями в українських контекстах». Це дозволить, на їхню думку, приєднатися до дискусії інтелектуальної боротьби з колоніальною ідеологією. Глосарій налічує 20 статей про деколоніальність, колоніальність гендеру, мнемонічну війну, мімікрію, совєцький геноцид в Україні та ін. Його створили передусім для працівників культури в Україні і за кордоном. 

«[Це] інструменти, які можна використовувати для розуміння історії та позиції України у світі; для діалогу (внутрішнього та зовнішнього); для пошуку спільної робочої мови для роботи з нашим минулим та сьогоденням — митців, істориків, журналістів, дослідників, громадських діячів, активістів», — каже у коментарі Суспільному кураторка проєкту Анастасія Омелянюк.

З глосарієм можна ознайомитись за посиланням

Софія Сіренко 22 Квітня, 2024

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити