Музей мистецтв Прикарпаття, майдан Шептицького, 8, м. Івано-Франківськ
Музей мистецтв Прикарпаття, долучаючись до заходів з нагоди 210-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, презентує для відвідувачів виставку творів «Тарас Шевченко у творчості художників з фондової збірки ММП».
Глибоку шану до Кобзаря, його пророчих віршів відзначають у середовищі простих українців, у тому числі наших краян. Тарасове слово в Галичині з початку XX століття пробудило приспану національну свідомість, сприяло піднесенню патріотичних почуттів, кажуть організатори. У багатьох оселях поряд з іконами на стіні знаходився портрет Т. Шевченка, доволі часто виконаний у техніці вишивки; один з таких був переданий до музею нащадками його авторки. А вже численних реплік полотна К. Трутовського «Тарас Шевченко із Кобзою над Дніпром» (1875), створених самодіяльними митцями по всій Україні, близьких чи не дуже до оригіналу, напевно, неможливо й полічити.
Шевченкове слово слугує джерелом натхнення для багатьох поколінь професійних українських митців. ММП володіє вагомою колекцією творів художників, що у своїй творчості не оминули Шевченкіани. Переважно – це виконані у 60-х роках минулого століття твори графіки, з яких сформовано основу виставки. Серед представлених робіт подано трактовані на власний лад мотиви поезій Т. Шевченка. Експонованою є чисельна добірка портретів різного віку, де постать Кобзаря зафіксовано за різних життєвих обставин. В надії найповніше відобразити у техніках ліногравюри, офорту, літографії багатогранне життя поета, його творчість, працювали талановиті випускники Київського та
Харківського державних художніх інститутів. Вражає глибиною патріотичних поривань олійний твір «Шевченко. Думи» лауреата Шевченківської премії О. Заливахи. Вдумливо дивиться на глядача Т. Шевченко з полотна Ф. Майка із символічно вкладеною художником до його рук гілочкою калини.
Нове прочитання відзначаємо у творах молодшого покоління митців. Шевченко не покидає нас у сучасній масштабній трагедії України, де його образ набуває рис звитяжного воїна, що боронить свою землю.
Виставка покликана сприяти заглибленню відвідувачів в духовну спадщину Великого Кобзаря, впустити до свого серця його невмируще слово, відчути актуальність творчості поета у наші дні.