Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Пилипа Орлика, 7
«nEUROPA» — це гра слів від німецьких слів «новий» і «EUROPA», що описує географічний фокус роботи однойменної галереї в Дрездені та її материнської асоціації “Kultur Aktiv”. Галерея та асоціація прагнуть культурного обміну з художниками з країн колишнього Східного блоку в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі.
Вже понад 10 років існує тісний зв’язок між митцями об’єднання “Kultur Aktiv” та художниками з Івано-Франківська, що призвело до першої виставки фотоклубу «Колумб» у Дрездені у 2014 році. Відтоді було кілька спільних проєктів, десяту річницю співпраці сприйняли як можливість організувати дві виставки паралельно.
Фотоклуб «Колумб» зараз представляє себе в Дрездені виставкою «Identifikazia – Identity – Identification». Три фотографи з команди галереї nEUROPA демонструють своє бачення «nEUROPA» на цій виставці у Ваґабундо. У зв’язку з цим назву виставки можна розуміти у подвійному сенсі слова «nEUROPA».
Сімон Вольф багато років працював керуючим директором “Kultur Aktiv” і з 2013 року кілька разів їздив в Україну. У серії фотографій «Тротуарне мистецтво» він представляє побутові вуличні сцени Одеси, Львова, Ужгорода, Києва та інших міст разом із деталями з узбіччя. У серії фотографій він збирає щоденні спостереження з Одеси, Львова, Ужгорода та Києва та ін.
У центрі серії двох фотожурналістів Матіаса Шумана та Яна Олькера – населені пункти Верховина та Криворівня. Натхненні фільмом Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» спостерігають, які гуцульські традиції ще живі в сучасному побуті карпатських поселень.
У подальшій серії фотографій Матіас Шуман шукає підказки в колишньому німецькому поселенні «Колонія» на Липівці, а Ян Олькер документує в серії «Schlossallee» феномен недобудованих будівель вздовж кордону з ЄС у Закарпатті.