Івано-Франківський краєзнавчий музей, вул. Галицька, 4а
Для експонування у 15-му Міжнародному бієнале художнього текстилю «Скіфія» було обрано художні твори 115 авторів з 32 країн світу – Аргентини, Бельгії, Бразилії, Болгарії, Великої Британії, Гватемали, Греції, Данії, Естонії, Ірландії, Італії, Колумбії, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Перу, Південної Африки, Польщі, Румунії, Словаччини, США, Туреччини, Угорщини, України, Фінляндії, Франції, Хорватії, Швейцарії, Швеції, Японії.
Виставка буде тривати з 4 по 18 червня 2024. Тут будуть демонструватися як твори в традиційних техніках, так і експериментальні роботи, різного розміру – від маленьких об’єктів до великих інсталяцій.
Представлено твори у форматі 2D та 3D, виконаних за допомогою найрізноманітніших технік, технологій та матеріалів, як традиційних, так і нетрадиційних, інноваційних, які використовуються для створення об’єктів сучасного текстильного мистецтва. Роботи необмежені в розмірі та темі, адже метою виставки є показати можливості фантазії та образного мислення художника, зрозуміти, які теми хвилюють чи надихають авторів. Художники використовують традиційні матеріали: вовну, льон, бавовну, шовк, синтетичний, металевий і пластиковий дріт, сітку, папір; та техніки: ткацтво, вишивку, шиття, різні види друку, батик, фарбування іржею, петчворк, аплікацію, повсть, в’язання. Є твори мистецтва, для створення яких застосовано нетрадиційні техніки та матеріали, а також експериментальні комбінації: готові та знайдені предмети, людське волосся, використані поліетиленові торбинки, медичні матеріали, рентгенівські знімки, механізми годинників тощо.
Кожна надіслана до України робота є виявом довіри й поваги до нашої країни, а також символізує віру в нашу перемогу. Деякі українські та іноземні автори створили спеціальні роботи на підтримку, розуміння та солідарність з Україною. Багато хто вдумливо підійшов до вибору тем, висловлених у роботах, бажаючи подарувати українському глядачеві нові емоції або ж поділитися своїми враженнями чи висловити своє розуміння сьогодення, кажуть організатори.
Відкриття виставки відбудеться 4-го червня:
16.00 у краєзнавчому музеї, вул. Галицька, 4А.
17.00 у виставковій залі ІФООНСХУ, вул. Незалежності, 53
Місця проведення:
Івано-Франківський Краєзнавчий музей, вул. Галицька, 4А
Виставкова зала ІФООНСХУ, вул. Незалежності, 53
Засновники та організатор виставки: Людмила Єгорова, Андрій Шнайдер, Анастасія Шнайдер.