07 Жов 2023, 18:00
Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Пилипа Орлика, 7, м. Івано-Франківськ
Окримлена. Юлія Качула
Зустріч із засновницею школи вокалу «Vocal Recovery» та низки творчих проєктів
Окримлена. Юлія Качула
Зустріч із засновницею школи вокалу та багатьох творчих проектів
Щойно минув рік, як вона виїхала з окупованого Криму. Всього лиш рік!
Мужня молода жінка, яка до останнього, в розпал полювання на все українське, організовувала івенти, створювала і публікувала українські пісні і давала сміливі інтервʼю онлайн просто з «пащі звіра», засвідчуючи, як він безжально пережовує реальність. Крихка і беззбройна, точніше, озброєна лише мовою.
Це поетка і музикантка Окримлена, Julia Kachula.
Їй вдалось виїхати за кілька годин до того, як через керченський міст перестали пропускати без російських документів у вересні 2022.
Маршрут порятунку пролягав через Краснодар – Сочі – Мін.Води – Владикавказ – Грузію. Тепер Франківськ.
Юля берегла українську мову ще задовго до того, як почало широко віднаходитись загублене розуміння її необхідності й беззаперечності. До того, як стали очевидними її краса та сила, і скільки в ній майбутнього. Тоді, коли більшість з нас не добирала, або не знаходила для неї слів, легковажно зважуючи її темні і світлі сторони.
Так, російська – це наша колективна провина і колективна безвихідь. Ми, якщо й не були її носіями, то були її переносниками. Цей вірус, здається, не мав очевидних клінічних проявів. Але толерування його проторило шлях для тяжкої гангрени, яка сунула слідом, використовуючи ареал поширення всього російського.
А тепер, коли росіяни цілковито самодегуманізувались, українська є просто шляхом олюднення.