18 Бер 2025, 15:00
Музей мистецтв Прикарпаття, вул. майдан Шептицького, 8
Персональна виставка живопису Василя Красьохи
Відкриття виставки у Франківську
Персональна виставка живопису Василя Красьохи

18 березня (вівторок) 2025 року о 15:00 в Музеї мистецтв Прикарпаття відбудеться відкриття виставки живопису заслуженого художника України Василя Красьохи.

Василь Красьоха – художник-живописець, член Національної спілки художників України (1984р.), лауреат премії ім. Я. Лукавецького за створення робіт “Архітектурні пам`ятки Прикарпаття”, Заслужений художник України (2014р.). Родом із Волинської області. Народився 12 березня 1954 року.

Закінчив Республіканську художнью школу ім.Т.Г.Шевченка в Києві. А згодом Київський художній інститут (нині НАОМА). Впродовж багатьох років проживав в м. Івано-Франківськ, а нині – його творча натура знову закохана в Київ.

На сьогодні мистецький доробок художника сягає декількох тисяч робіт. Його картини зберігаються у фондах Міністерства культури України, музеях та приватних збірках багатьох країн світу (Німеччина, Франція, Польща, Ірландія, Фінляндія, Японія, США та інші).

Художник є автором багатьох тематичних картин, які зібрані в окремі серії: “Волинь”, “Карпати”, “Рідні обрії”, “Квіти”, “Храми України” та інші. Але найсильніше духовне сприйняття світу в художніх образах художник виразив у пейзажах-картинах серії “Сакральна буденність”.

Проєктом художника 2017 року були поїздки на Афон, де було написано всі двадцять монастирів Святої Гори. Продовж 2018-2019 р.р. виставка експонувалася майже в усіх обласних центрах та багатьох містах України.

На сьогодні працює викладачем академічного живопису в Київській дитячій Академії мистецтв ім. М.І.Чембержі.

Впродовж 2022-2023 років Василь Красьоха створив нову серію картин, яка в липні цього року експонувалася у Франківську – в Музеї мистецтв Прикарпаття. “Обличчя війни” – нетипова тематика для художника, до цього він писав здебільшого пейзажі. Кожна його картина в цій серії — це окрема історія, в них – хвилювання за рідних, біль за загиблих, шок та ненависть до ворогів, надія на Перемогу.