Книгарня «Є», вул. Незалежності, 31, м. Івано-Франківськ
Організатори запрошують на побачення з книжкою березня, за голосуванням присутніх на минулому клубі, стали аж дві книжки.
«Дівчина з ведмедиком» — модерністський неокласичний інтелектуальний роман українського письменника Віктора Петрова-Домонтовича (1894—1969), написаний 1928 року. Чому твір має таку назву?
У романі цей образ-символ, спроєктований на психіку Іполита Варецького, головного героя твору, набуває метафоричного значення, а саме: безтямно закоханим чоловіком маніпулює «синьоока дівчинка в довгих панчішках», яка схопила іграшку – ведмедика за ногу і «розмахує ним з боку в бік», граючись у кохання.
Захопливий і доволі екстраваґантний роман «Дівчина з ведмедиком» розповідає про кохання поміркованого учителя і його учениці-бунтарки. Однак це також блискучий приклад інтелектуальної прози про зміну культурних орієнтацій і трагічну розколотість людини, якій випало жити у кризову добу.
«Вілла Анемона» – фікшн, де «Орфей та Еврідіка міняються ролями».
Рута Маковій, героїня дебютного роману франківської письменниці, поетеси та перекладачки Галини Петросаняк, опиняється у Швейцарії і мимоволі стає співучасницею чогось, що вважає злочином. Натомість для швейцарських колег Рути про злочин не йдеться: у їхньому світі подібне давно стало рутиною… У цьому романі зіштовхуються різні світогляди. Фундаментальні поняття, які ми вважаємо однозначними, раптом загрозливо роздвоюються, змушуючи героїню, — а разом з нею й читачів, — шукати точних відповідей: що ж таке гідність, де межі свободи і залежності? У романі є кілька мотивів: недуга і старість, кохання і музика, драматичне поєднання добра і зла у людині.
Запрошують і пропонують підтримати дрес-код: плаття для дівчат і сорочка для хлопців.