14 Тра 2024, 18:30
Книгарня «Є», вул Незалежності, 31, м. Івано-Франківськ
Презентація книги «Жага свободи»
Розмова про дебютний роман Наталії Мельник
Презентація книги «Жага свободи»
Книгарня «Є» Івано-Франківськ і видавництво НК Богдан запрошують 14 травня о 18:30 на презентацію дебютного роману Наталії Мельник «Жага свободи». Модераторка – Наталія Шкорута, менеджерка івано-франківської книгарні «Є».
Наталія Мельник – письменниця-дебютантка, економіст за освітою та маркетолог за фахом. Народилася, живе і працює в Івано-Франківську. Лауреатка 5-го Всеукраїнського конкурсу ім. Григора Тютюнника.
Пише поезію, організовує літературні марафони й захоплюється українською літературою. Свій перший роман «Жага свободи» присвячує загубленим у вирі історії іменам відважних українців, які не боялися брати до рук зброю та ставати до лав УПА. Події роману засновані на реальній родинній історії.
Події роману «Жага свободи» розпочинаються у 1938 році з бажання молодої дівчини відкрити власне ательє жіночого одягу на одній із вулиць в центрі Львова. Нуся амбітна, самовпевнена та сконцентрована на власних цілях. Вона неодмінно досягла б свого. Тим паче на стику епох світ навколо відкривав безліч можливостей, особливо для жінок.
Але війна перекреслила всі плани. Який вибір повинна зробити головна героїня: втекти з охопленої війною Європи за океан чи змиритися з новими порядками? Нуся, як безліч уже безіменних для історії дівчат того часу, обирає третій шлях — боротьбу в лавах УПА. Бо жага до свободи сильніша за все. Війна є страшним словом. І, мабуть, актуальність роману про боротьбу за незалежність України у минулому столітті затерлася б часом. Але той самий ворог знову прийшов на нашу землю, щоб ставити кожного перед вибором. Складним, як і майже 100 років тому.