29 Бер 2024, 18:00
Книгарня «Є», вул Незалежності, 31, м. Івано-Франківськ
Творчий вечір з письменницею Тамарою Горіха Зерня
Розмова з авторкою романів «Доця» та Принцип втручання»
Творчий вечір з письменницею Тамарою Горіха Зерня

Зустріч відбудеться на 5 поверсі культурно-мистецького центру «Є» і провідником на ній буде виступати письменник Степан Процюк.
Тамара Дуда, псевдонім Тамара Горіха Зерня, — українська письменниця, перекладачка та знана волонтерка. Лауреатка Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року. Тамара Горіха Зерня, дебютну книгу якої додруковували кілька разів, є відкриттям премії «Книга року ВВС 2019» та має безліч нагород. Насправді ж письменництво ніколи не входило до її планів на життя, одначе початок війни на Донбасі у 2014 році докорінно змінив долю мільйонів українців, у тому числі і Тамари. «Доця» Тамари Горіха Зерня вражає своєю щирістю та влучністю з перших рядків. У головної героїні немає імені, що створює ефект присутності та цілковитого занурення. За кожним епізодом тут стоїть реальна історія реальних людей і від усвідомлення цього під час читання пробігають мурахи по шкірі. Друга книга від Горіха Зерня – «Принцип втручання» – це детектив. І одночасно не-детектив. Це драма і комедія, смішна до сліз і зворушлива до ненависті історія. Це книга, на якій можна ворожити. Або різко закрити і кинути в обличчя ворогу, хай навіть твій ворог дивиться на тебе із дзеркала.
Героїня книги, яка носить давнє ім’я нашого міста – жінка з дірою у грудях. На тому місці, де мало б бути серце, у неї діра та є ще таємниці, які з одного боку нас не вбивають, а з другого чомусь не поспішають робити сильнішими.
Єдиною опорою і розрадою Станіслави стала робота. Чистий холодний розум, логіка і математика, ось її безпечна гавань, ось світ, у якому вона задає власні правила гри і почувається у безпеці.
Наскільки перетинається світ письменниці з світом її головних героїв? З яких реальних подій писалися образи, картини? Що надихало, а від чого опускалися руки? Про ці та безліч інших питань поговорять на творчому вечорі з Тамарою Горіха Зерня.