28 Сер 2024, 15:00
Центр сучасного мистецтва, Галицька, 4а, м. Івано-Франківськ
Валерій та Христина Дувіраки. Живопис і витинанка
Відкриття виставки у Франківську
Валерій та Христина Дувіраки. Живопис і витинанка

Валерій Дувірак народився 09.07. 1951 року в місті Коломия. Закінчив з відзнакою Косівський ТНХП (1974) і Львівський ІПДМ (1979), тепер ЛАМ. Після закінчення навчання направлений на роботу в художньо-виробничий комбінат Івано-Франківської Спілки Художників, де працював в монументальному цеху. Головні роботи: розпис сходової клітки кафе «Молочне» в Івано-Франківську, розпис стін в школах №13, 14, 17,21, 22, 25, в училищах №8, 13, технікумі електронних приладів, розпис стіни бювету мінеральних вод міста Трускавця, танцювального залу клубу «Романтик», мозаїки автобусних зупинок області та ін.

Тематика творів найрізноманітніша: пейзажі, портрети, складні тематичні композиції, в яких проявив себе вмілим майстром і яскравим колористом. На його творах історичні події рідної Гуцульщини, періоду Гетьманщини, де яскраві постаті нашої незабутньої історії та героїчного сьогодення. Багато творів, на яких відображені народні традиції, які дуже приваблювали глядачів на всіх виставках. Останніми роками захопився сучасним модерновим живописом  та за прикладом Сергія Параджанова колажами. На цій виставці представлена серія портретів у цій техніці.

Христина Дувірак народилася 03.05. 1955 року в с. Монастирчани Богородчанського району Івано-Франківської області. Закінчила з відзнакою Косівський ТНХП (1974) і Львівський ІПДМ (1980), тепер ЛАМ. Після закінчення навчання направлена на роботу в художньо-виробничий комбінат Івано-Франківської Спілки Художників, де працювала в монументальному цеху. Головні роботи: розпис сходової клітки кафе «Молочне» в Івано-Франківську, розпис стін в школах №13, 14, 22, 25, в училищі № 13, технікумі електронних приладів, розпис стіни бювету мінеральних вод міста Трускавця, мозаїки автобусних зупинок області та ін.

З 1995 року працює учителькою образотворчого мистецтва, займається культурно-просвітницькою роботою в ГО «Бойківщина»,  оздоблювала ляльковими фігурами ялинки в Івано-Франківську, Яремчі, Тисмениці. А ще залюбки займається витинанками, які з першої виставки у 2000 році до сьогодення стали набагато складнішими і змістовнішими. Улюблена тематика – природа  з її рослинністю і тваринним світом. Бо спостерігаючи за її знищенням, хоче донести важливість збереження кожного виду флори і фауни. А ще в її творах присутні образи стародавнього уявлення світобудови прадавніх слов’ян, які є важливою основою розуміння української коріння, без якого не може розвиватися культура нашого майбутнього. Пробувала себе в абстрактному мистецтві, куди старалася втілити якийсь зміст.