12 Жов 2022, 17:00
Центр сучасного мистецтва, вул. Марії Підгірянки, 23, м. Івано-Франківськ
Центр сучасного мистецтва, вул. Марії Підгірянки, 23, м. Івано-Франківськ
Виставка україно-польського проекту «ПОСЕСТРИ — DUCHOWE SIOSTRY»
Виставка в рамах проєкту мисткинь — фотографині Аґнєшки Бабінської (Ґданськ) та художниці з текстилю Дани Якимчук (Львів)
Це друга виставка в рамах проєкту мисткинь — фотографині Аґнєшки Бабінської (Ґданськ) та художниці з текстилю Дани Якимчук (Львів) — з двох країн, Польщі та України, що також відчувають себе посестрами в геополітичному масштабі. «ПОСЕСТРИ — DUCHOWE SIOSTRY» — це спільнота двох сестер за духом, які зустрічаються, щоб разом снувати розповіді, оперті на власні досвіди. У хід цих історій мисткині втягнули себе самі, до того ж кожна у свій спосіб. Обидві мисткині використовують дуже жіночу мову самовираження. Образ жінки в їхніх працях виступає символом, алегорією або ж стверджує традиційні жіночі ролі. Роботи обох художниць можна віднести до жіночого мейнстріму в мистецтві, авторки чітко усвідомлюють вимоги, які накидує культура їхній статі і працюють у цій сфері.
Організатор проєкту – Тарас Косович (ГО «Амброзія21», Коломия)
АГНЄШКА БАБІНСЬКА (Ґданськ, Польща)
Фотографиня, викладачка, доцентка Кафедри фотографії, де керує Студією сценічної фотографії (Факультет скульптури та інтермедіа Академії образотворчого мистецтва в Ґданську).
Роботи, представлені на виставці — то захоплення авторки культурою, ритуалами та фольклором. Серія фотографічних автопортретів, показаних на виставці, є «першою спробою», вступом до набагато масштабнішого проекту про Україну, яким авторка захоплена багато років і який зараз розвиває в контексті війни, що триває вже багато місяців.
ДАНА ЯКИМЧУК (Львів, Україна)
Художниця, співзасновниця декор-студії «Коралі».
Закінчила кафедру Художнього текстилю у Львівській національній академіі мистецтв і Художнє ткацтво у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва. Отримала ступінь кандидатки наук за спеціальністю «Інформаційні технології» у Львівській академії друкарства.
Роботи, запропоновані для проекту, виконані з відступом 15 років у часі. Композиції з жінок-символів, що спільною ритуальною дією, сакральним танцем, безкінечним кружінням творять енергію життя, були створенні у 2005-2007 роках в рамах проекту «Знак». Сьогодні вони трактуються авторкою, як власне передчуття подій, інтуїтивне випередження часу, відчуття неминучого болю від жахів війни та смерті. Разом з тим, за допомогою знаків і символів відбувається ствердження перемоги життя над смертю.