Музей мистецтв Прикарпаття, майдан Шептицького, 8, Івано-Франківськ
Музей мистецтв Прикарпаття зберігає у своїй збірці значну кількість витинанок. Для виставки відібрані твори, тематика та технічний рівень виконання яких призначені для експонування та можуть бути застосовані для оздоблення поліграфічної продукції. Представлені витинанки отримано в дар після проведення митцями персональних виставок творів в нашому музеї. На особливу увагу заслуговують експоновані тематичні витинанки івано-франківської мисткині Христини Дувірак: «Ідеали людини», «Спомин про Осипа Сорохтея», «Мадонна Чорнобиля», «Розп’яття», «Оплакування». У своїй творчості Х. Дувірак вправно застосовує та поєднує різні види витинання; це одинарні та складні, ажурні, силуетні, аплікаційні твори. Виразна пластика ліній, дивовижна фантазія, глибоке занурення до першоджерел, що слугують відправною точкою у творенні авторських композицій, тонке відчуття стилістичних особливостей декору у реалізації задуму надають її творінням образної монументальності, даючи підстави зачислити їх авторку до когорти непересічних українських митців, гідних представляти наше мистецтво поза межами держави.
Вражає витонченістю роботи складна, багата на численні деталі сюжетна композиція «Козак Мамай» молодого митця з м. Кременчук Дмитра Короля. Основу твору складає симетрична, побудована відносно вертикальної осі композиція з давнім українським мотивом дерева життя. Домінантою зображення є фігура козака Мамая; сама ж композиція оповідного змісту сповнена символічних підтекстів.
Музей володіє також творами мисткинь-львів’янок. Дарія Альошкіна, що відома своїми масштабними, подекуди кількаметровими витинанками, по завершенні виставки презентувала дві ажурні композиції «Риби» та «Дерево». Авторкою чотирьох композицій є Ірина Матіяш (Токарська). Закомпонована в коло ажурна витинанка «Айва» належить Ользі Гнатів. Чіткістю, виразною стилізацією форм, цікавим композиційним рішенням у поєднанні з філософським прочитанням означене трактоване на свій лад івано-франківською художницею Надією Бабій прадавнє дійство «Гаївки». Творчість сучасних майстрів витинанки є запорукою того, що цей ще донедавна вимираючий вид мистецтва продовжуватиме розвиватись, набуваючи нових форм, водночас даруючи людям непідробні емоції від споглядання свого, рідного.