Підтримати post impreza

Словник художників Прикарпаття

Словник має 1000 (тисячу) імен художників образотворчого мистецтва. Ця обрана кількість неповна, умовна і символічна. Вважалося, що Прикарпаття перебуває на маргінесі мистецького життя в Україні, де на Заході нашої країни домінує Львівщина та Закарпаття. Однак, така кількість мистців засвідчує, що Прикарпаття може бути в одному ряді з провідними мистецькими осередками України.

В часовому розрізі у словнику представлені мистці краю від найдавніших часів (від XIII ст.) до початку XXI ст., конкретно, включаючи тих, хто народився до 1984 року і на час 2000-го року були вже повнолітні.

До словника увійшли художники, які народилися, вчилися, жили й працювали на Прикарпатті. Також художники з інших теренів, життя і творчість яких пов’язана з Прикарпаттям. Серед них художники української діаспори, вихідці з Прикарпаття. А також художники, у творчості яких присутні теми і сюжети пов’язані з Прикарпаттям.

З біографій художників відібрано найсуттєвіше, а саме: роки народження і смерті, місце народження, навчальний заклад і роки навчання, місце проживання, види і жанри мистецької діяльності, творчі здобутки, особливі відзнаки і заслуги, тощо.

Словник укладався з використанням різноманітних друкованих, рукописних, архівних, електронних джерел, інтернету. Імена мистців добиралися на мистецьких виставках та з усної інформації.

Дякуємо Володимиру Луканю за надання матеріалу для оцифрування.

 

Словник художників Прикарпаття (живопис, ікономалярство, графіка, скульптура). XIII – поч. XXI ст.

Словник художників Прикарпаття