Підтримати post impreza

Тінь імператора або «Пташка, що боялася злетіти». Весела Найденова, Сергій Ворон

До уваги тих, хто кохається в мистецтві Кольору та Слова, не зважаючи на те – вийшли вони від маститого, офіційно визнаного Митця чи від чарівної маленької, але напрочуд розумної Жінки, пропонується незвичний альбом-альманах новітнього, альтернативного формату, другий із серії «Жесть Замєчатєльних Людей» (ЖеЗЛ). Як і попередній, цей номер присвячено дуже-дуже непересічним особистостям, які живуть серед нас та щоденно з нами спілкуються.

Тут розглянуто творчість відомих в Галичині та поза її межами митців – Весела Найденова, Леон Кондрачук, Микола Павлюк; творчість їх неординарна, вражаюча та… непомітна на тлі «вікопомних звершень» офіційного «мистецтва» та діянь міських можновладців. Вказані тут митці надзвичайно різнопланові у виявах свого творчого натхнення. Реальними плодами напруженої їх праці є живописні та графічні роботи, скульптура та вироби від народних промислів, письменництво та поезія, художній декор будь якої площини або об’єму.

Якщо творчість Л. Кондрачука, М. Павлюка вже давно є визнаною та декілька разів на рік проявляє себе у різнопланових виставках, то цього не можна сказати про творчість В.Найденової: її буремна юність пройшла-промайнула в численних мистецьких акціях, імпрезах, бієнале, перформансах, інсталяціях, виставках та дослідницькій роботі на рідних їй Балканах.

Але, повсюдно вона змушена була лишень знаходитись в «тіні» якогось із визнаних нею ж, або нав’язаних їй «імператорів». Врешті-решт, настав період «виздоровлювання та дорослішання», після чого Веселка кінцево відсторонилась від гамірних біля-мистецьких тусовок, «зайшла в свій чарівний світ» – Задзеркалля і, саме через це, перестала існувати для формально-мистецького світу м. Станіслав.

Та все ж Час настав. Тінь Імператора покинула свого «повелителя» і, як в одноіменній казці Найденової, стала звичайною жінкою, що усвідомила себе як Особистість. Або – як «Пташка, що боялась злетіти», та все ж наважилась, перемогла свої страхи і тепер може вільно ширяти в творчому просторі Галичини; або – як «Дівчинка, яка (всеж) вийшла з Підземелля»…

Дякуємо Веселій Найденовій за надання єдиного збереженого екземпляру для архіву post impreza.

Тінь імператора