Підтримати post impreza

Затоплення

«Затоплення» — це виставка про розмиту історію Станіславова-Франківська та розмова про історичний геноцид, яка відбувається на тлі геноциду нового. Перша виставка відбулась в березні 2023 року в Івано-Франківську та стала основою для цієї книжки.

Відправною точкою міждисциплінарного мистецько-дослідницького проєкту «Затоплення» була обрана Кривава неділя під час нацистської окупації Станіславова, коли за один день було вбито від 6 000 до 10 000 тисяч єврейок та євреїв.

Нікіта Кадан, Роман Хімей і Ярема Малащук, Гаррі Краєвець (Neue Jüdische Kunst), Тарас Прохасько, Назгуль Шукаєва, Юрій Іздрик, Юрій Бакай
Співкураторка: Альона Каравай
Продакшн: Антон Усанов

Однойменна виставка «Затоплення» була відкрита в Івано-Франківську весною цього року та була створена у спільному кураторстві Нікіти Кадана та Альони Каравай. Вона складалась з нових та старих сайт-специфічних робіт Нікіти Кадана, Яреми Малащука та Романа Хімея, Гаррі Краєвця, Тараса Прохаська та Юрія Бакая. До окремих робіт долучились Назгуль Шукаєва, Юрій Іздрик і Вадим Худолій.

Виставку відкривали як спробу рефлексії минулого геноциду євройок та євреїв у Станіславові на тлі сучасної геноцидальної війни Росії проти України. Артбук опублікували під час чергової фази арабсько-ізраїльської війни та оновлених питань про минулий геноцид та поточну війну, яку дехто також називає геноцидальною. Було непросто, стало ще складніше.