Підтримати post impreza
Франківська галерея запрошує художників та художниць на резиденцію
Ольга Перехрест 20 Липня, 2022

Заявки приймають до 27 липня

Франківська галерея запрошує художників та художниць на резиденцію

Асортиментна запрошує художниць та художників на серпневу резиденцію, пропонуючи простір для спільної роботи, обміну та роздумів про майбутнє. 

Резиденція відбудеться у «Хаті-Майстерні» в селі Бабин на Косівщині з 10 по 31 серпня. Загальна кількість учасників – 10 людей. Протягом останніх днів програми від учасників очікується показ поточної роботи, задуманої самостійно чи спільно під час резиденції.

Кураторами резиденції стали Катя Бучацька і Борис Філоненко. У своєму кураторському зверненні до майбутніх учасників резиденції вони пишуть:

«…Кінець історії, розладнаний час, історіографічний поворот, шосте масове вимирання — існує багато способів не думати про проєкт майбутнього, адже там, попереду, лишається лише пережити одну з версій фіналу: ядерну війну, кліматичну катастрофу, геноцид, теракт, голод тощо. Найчастіше майбутнє постає перед нами в одній зі своїх викопних форм — як палеомайбутнє, як низка скам’янілих уявлень про завтра, які радше унеможливлюють рух, аніж виглядають добрим набором стратагем. Серед цього каміння можна знайти чисельні модерні проєкти, світле майбутнє, чудесний світ новий, антивоєнні візії Джона Леннона або виконання гарантій Будапештського меморандуму. 

Разом з тим видається, що сьогодні недоречність питання про майбутнє співіснує з можливістю радикально його поставити: і персонально, і колективно. У мовному звороті “після перемоги”, в підготовці до контрнаступу, у щоденній розбудові соціальних зв’язків і нових сценаріїв взаємодії ми наважуємось надавати форму майбутньому, або точніше — надавати форм різним майбутнім. У ситуації, коли воєнна оптика маркує наші тіла і середовища нашого існування, скепсис щодо майбутнього трансформується у стани перманентних підтримувальних дій та підготовки до завтра. Контрнаступ може відбутися і в історії ідей про майбутнє.

Ми, Катя Бучацька і Борис Філоненко, підходимо до цієї резиденції з кількома сюжетами, що можуть мати розвиток або загубитись в новостворених маршрутах. Серед них є рядок з нашої нещодавної приватної переписки: “Не розумію до чого готуватися, до смерті чи до життя”. Є також слова з роману Ласло Краснагоркаї “Сатантанго”: “Не читай книгу Буття, читай Апокаліпсис”. А також кілька думок про бездіяльність, створення музею, апокаліптицизм проти катастрофізму, майбутнє художніх практик та інші поступи, характер яких потребує перевірки…»

 

Подати заявку можна за посиланням до 27 липня. Взяти участь може будь-хто, проте організатори особливо запрошують молодих митців та художників й художниць з Івано-Франківська.

Ольга Перехрест 20 Липня, 2022

    Підписатись на post impreza

    Вас також може зацікавити