Підтримати post impreza
Відкриття виставки «Війна. Весна». ЦСМ

Виставка «Війна. Весна» у Івано-Франківському ЦСМ – інтерпретація на тему мистецтва, його ролі і сенсу, а також суті справи в сучасних умовах. Можна намагатися уникати поняття «мистецтво», а натомість впровадити термін «творчий факт». І за допомогою «творчих фактів» виявляти реальність, будучи барометром суспільних і політичних змін. Мистецтво, як інструмент спротиву порядку – однаковою мірою як політичному, так і суспільному, як боротьба за незалежність з одночасною домінантою над політикою. Мистецтво – як вміння викривати природу суспільних і політичних явищ, які в демократичній системі більш замасковані, через що видаються природніми і не викликають рефлексії.

На виставці демонструвалися роботи різних років (від 1996 до 2014), котрі не створювалися з приводу конкретної події, а були художнім жестом, постановкою провокаційного питання чи внутрішньою рефлексією. Переосмислення власного досвіду чи гра з драстичними темами не залишить байдужими усіх хто цікавиться чимось більшим ніж побут.

Митці, чиї роботи були представлені на виставці: Юрій Бакай, Юрій Боринець, Микола Джичка, Анатолій Звіжинський, Ростислав Котерлін, Ігор Перекліта, Олекса Фурдіяк.

Відео із серії “ІФ ЦСМ” ( 18 відео)
Мирослав Король. Інтерв’ю

Івано-Франківськ
2015