28 Лип 2022, 15:30
Івано-Франківський краєзнавчий музей (Міська ратуша), м. Івано-Франківськ, вул. Галицька 4а
Арт проєкт «БОГ МІЖ НАМИ! ПЕРЕМОЖЕМО РАЗОМ!»
Відкриття виставки зі старовинними експонатами з архіву музею та роботами сучасних українських художників.
Арт проєкт «БОГ МІЖ НАМИ! ПЕРЕМОЖЕМО РАЗОМ!»

28 липня в залах Івано-Франківського краєзнавчого музею (міська ратуша) відкриється виставковий арт-проєкт «БОГ МІЖ НАМИ! ПЕРЕМОЖЕМО РАЗОМ!». На виставці будуть представлені унікальні старовинні експозиції з архіву музею та роботи відомих сучасних художників. За задумом автора і куратора проєкту Валерія Твердохліба, проєкт стане майданчиком для розповідей багатьох учасників на тему участі Бога в нашому воєнному житті.

Мистецький проєкт є частиною авторського фандрейзингового реставраційного проєкту «Врятуймо скарби разом!» художника-реставратора Валерія Твердохліба. Ще з 2009 року Валерій веде роботу з порятунку, консервації та популяризації сакральних творів Галичини. Щороку виставка доповнюється новими ексклюзивними експонатами. Та 2022 року всю експозицію прийшлось терміново евакуювати у безпечне місце.

Виставка буде представлена в чотирьох залах другого поверху Івано-Франківського краєзнавчого музею:

Перший зал: арт-проєкт «Бог між нами!» спільно з конкурсом «Для Бога я створю найкраще». Центральною частиною експозиції є рухоме «коло життя», на якому виставлені дерев’яні поліхромні скульптури святих XVIII-XIX ст. з колекції музею. У залі також буде розміщена серія дитячих малюнків з міжнародного конкурсу «Для Бога я створю найкраще».

Другий зал: експозиція «Ірпінь – секретики» художниці–реставраторки з Ірпіня Олени Кіслих-Приходько спільно з сакральним живописом Валерія Твердохліба.

Третій зал: інсталяція з ангелів «Крила» харківського художника Нікіти Тітова. Експозиція присвячена всім, хто загинув, захищаючи Україну.

Четвертий зал: розширений інфоблок «Врятуймо скарби разом!» спільно з інсталяцією «Образи Світлих» Юрія Бакая. В цьому ж залі буде представлена модель волонтерства «ПЕРЕМОЖЕМО РАЗОМ!» – проєкція важливості співпраці з активістами, громадськими організаціями заради збереження скарбів нації та перемоги.

Також в музейному просторі буде окремо представлено кілька десятків робіт Нікіти Тітова.

Куратор проєкту, завідувач відділу реставрації ІФКМ – Валерій Твердохліб