13 Лип 2024, 12:00
Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, вул. Незалежності, 42,
Average Peace Enjoyer
Відкриття виставки
Average Peace Enjoyer
Виселення усіх гостей готелю “Hope” у східному Дейтоні, штат Огайо, відбулося одночасно — 13 жовтня 1995 року. Вже за тиждень усі номери зайняли делегації Союзної Республіки Югославія, боснійських мусульман, Хорватії та країн-гарантів. Ініційований США “кокон миру” завершився продажем 250 футболок з логотипом мирних переговорів, а також новою конституцією, політичним устроєм та “станом спокою і гармонії, періодом між війнами” — миром.
Назва виставки відсилає до мему “Average fan vs Average enjoyer” («типовий фанат vs типовий поціновувач») та говорить про складність формули миру, що не вичерпується припиненням бойових дій. Представлені роботи звертаються до зображень балканських війн, з особливою увагою до Боснії та Герцоговини, що досі залишається скутою наслідками Дейтонської угоди. Фрагментована оповідь виставки відтворює фрагментоване сприйняття війни, фінальний монтаж якої формується випадковими кадрами, особистими свідченнями та пісенними присвятами партнерам, що стають віральним відео на 2 мільйони переглядів.
Розташування виставки в Івано-Франківському драмтеатрі підкреслює примус до перформансу для усіх тих, хто опиняється під рампою світової уваги. Бути жертвою — демонструвати видатну акторську гру в тій ролі, на яку очікують зовні, бути жертвою — споглядати цю гру повсякчас.

Відкриття: 13 липня 2024.
Програма відкриття:
12:00 – відкриття, кураторська екскурсія виставкою
17:30 – кураторська екскурсія виставкою
19:00 – after-party (Асортиментна кімната, вул. Січових стрільців, 15)

Художники та художниці: Жан-Люк Годар, Саня Івекович, Арменд Мефтарі МЕНДІ, Павел Павліковський, Бойан Стойчіч, Єлена Юреша, Ярема Малащук та Роман Хімей.
Куратори: Марія Нощенко та Максим Ходак
Дорадництво з кураторських питань: Ася Цісар, Альона Каравай, Андреа Домесле, Вальтер Зайдль, Станіслав Холодних.
Архітектурне дорадництво: ФОРМА
Менеджмент та продакшн: Марта Савіцька, Ольга Поляк, Андрій Катрич, Андрій Костюк, Володимир Плазинський, Віктор Ковальов, Юрій Бацвін, Андреа Домесле, Роня Генсле, Джеймс Стівен Райт, Вальтер Зайдль.
Комунікації: Вікторія Видиборець, Мартіна Момот, Сабіне Меркенс, Поліна Чижова, Леся Зьола.
Дизайн: Максим Ходак, Настя Теор, Ярослава Ковальчук.
Особлива подяка Ростиславу Держипільському та Ірині Чужиновій.
Співорганізатори проєкту: Асортиментна кімната, VIDEOCITY, Івано-Франківський Драмтеатр

Проєкт створено за підтримки: Посольства Австрії в Україні; Ukraine Office Austria; Польського Інституту у Києві.