29 Гру 2022, 16:00
Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців 15, Івано-Франківськ
Автонім
Відкриття виставки графічних робіт Вольта Агапєєва
Автонім
Автонім, тобто справжнє ім‘я автора нашого часу — зміна. Звучить показно просто, однак поза будь-якою конкуренцією.
Виставка мультидисциплінарного художника Вольта Агапєєва «Автонім» про трансформації і час хаосу. Виставка представлена графічними роботами.
Будь-які розмови навколо змін зводяться до трюїзмів чи нарізок з коуч-текстів, хоча різниця між цими двома категоріями досить примарна. Однак, набагато більший інтерес викликає взаємодія людини з ними. Попри різноманіття ставлень до перетворень варто визнати, що кожен тотально залежний від них. За їх відсутності можливе лиш небуття — тому досить хибно стабільність плутати із відсутністю перемін.
Будь-які трансформації вкривають кракелюром шар старого, щоб звільнити новий пласт альтернативи. Повільність перебігу даного забезпечує умовний спокій, що в свою чергу компенсується звуженням потенціалу. Оскільки значно простіше реагувати на події завченими та добре відшліфованими діями. Руйнування цього кокону стабільності завжди пов’язано із ризиком та більшими затратами енергії — тому на базовому рівні включається автоматичний спротив.
Окремим моментом є територія України, адже її можна позначити як трансформаційно-патогенну зону. Для кожного десятиліття характерні серйозні соціально-політичні зміни. Кожній з них притаманна стрімкість, екстремальність та нелінійність. За таких умов, звичайно, згадується фейкове китайське прокляття «щоб ти жив у часи змін». Однак, гібридизуючи його оригінал* зараз актуальніше звучить:
краще залишатись людиною у часи змін, ніж собакою у спокійні часи.
Попри умовну видимість своїх причин зміна не володіє зарядом +/-: в перспективі це завжди Х. І від цієї приреченості на амбівалентність неможливо втекти. Метаморфози пронизує все довкола.
Все перетворються, але стабільними залишаються лише зміни.
* найближчий китайський вислів це «宁為太平犬,莫做亂离人» (nìng wéi tàipíng quǎn, mò zuò luàn lí rén), який зазвичай перекладається як «Краще бути собакою у мирні часи, ніж людиною у часи хаосу».
Вольт Агапєєв — мультидисциплінарний художник, народився 1989 року у Тернополі. Найчастіше працює із графікою, муралами та медіа артом. У своїх роботах художник звертає увагу на процес аморфізації кордонів між людською свідомістю, технікою та природою. Адже з кожним днем зв’язки у цій взаємопроникній тріаді стають все міцнішими, а розмежування все більш примарними. Через призму таких понять, як гібридизація, контроль, сучасна міфологія та сакральність, Вольт намагається розкрити, як ці процеси трансформують кожного з нас, наші знакові системи та середовище загалом.

Графік роботи простору Середа – п'ятниця: з 12:00 по 19:00