17 Вер 2022, 14:00
Івано-Франківськ
Дні європейської спадщини
Програма заходів в рамках Днів європейської спадщини в Івано-Франківську
Дні європейської спадщини
Дні Європейської спадщини – найвідоміша культурна подія в Європі зі здатністю охоплювати та об’єднувати мільйони людей. Річний процес, під керівництвом Ради Європи та у співпраці з Європейським Союзом у рамках Спільної програми, спирається на фундаментальну роль, яку відіграють національні координатори, місцеві організатори та волонтери, і завершується святкуванням Днів Європейської спадщини у країнах-учасницях в період з серпня по жовтень.
Дні Європейської спадщини були започатковані в 1991 році Радою Європи.
Згодом було затверджено девіз – «Європа, спільна спадщина», коли кожна ідея може знайти свій відголосок.
Дні європейської спадщини є не тільки про спадщину, а й про її творців, співпрацю, комунікацію, зв’язок, єднання та спільні ідеї.
Дана подія – це можливість відзначити спільну культурну спадщину багатьох різних міст, регіонів та мешканців Європи. Тематикою заходу 2022 року є стала культурна спадщина.
Івано-Франківськ славиться своєю багатою історією, спадщиною та культурою. Сліди давньої Речі Посполитої та Австрійської імперії знайдете не лише в архітектурі та плануванні міста, але й в побутових звичках, мові та ментальності франківчан. Впродовж кількох століть тут жили разом українці, поляки, євреї, вірмени, німці та чехи. Політкультурність міста, одночасне співіснування різних націй, віросповідань, мов та історій, які жили поруч не заперечуючи, а й збагачуючи один одного, гармонійним чином поєднується з тим фактом, що в сучасному Івано-Франківську шанобливо ставляться до своїх традицій, звичаїв та історичного минулого.
В Івано-Франківську до Днів європейської спадщини заплановані заходи:
В Краєзнавчому музеї ви можете ознайомитись з оновленою експозицією “Міський побут кінця ХІХ початку ХХ століття”
17 вересня – Екскурсія освітнім екопростором RE:space. Початок о 14:00, обов’язкова реєстрація за посиланням
18 вересня – Оглядова екскурсія містом (екскурсовод Анна Гаранджа). Початок о 12:00, збір групи біля Ратуші зі сторони шопки
18 вересня – Відкриття виставки “Концепт кінокадру”. Початок о 12:00, краєзнавчий музей.
18 вересня – Екскурсія:”Євреї Станіславова. Хто Вони? Про життя, звичаї та їхній слід в історії міста”. Початок о 17:00, обов’язкова реєстрація за посиланням
19 вересня – Екскурсія-презентація: “Палац Потоцьких – історія і розвиток”. Початок о 17:00, збір групи біля брами Палацу Потоцьких
24 вересня – Фотоквест Івано-Франківськом. Початок о 16:00, обов’язкова реєстрація за посиланням
25 вересня – Екскурсія “Івано-Франківськ – Харків: спільне та відмінне в історії”. Екскурсоводи Кристина Тимошів та Марія Поколодна. Початок о 12:00, збір групи біля Ратуші зі сторони шопки.
Запрошуємо долучатись до відзначення днів європейської спадщини в Івано-Франківську

Вхід на події вільний, на певні події потрібно реєструватись