22 Вер 2022, 19:00
Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Пилипа Орлика, 7, м. Івано-Франківськ
Ex libris Івана Пантелюка. З колекції Ярослава Овчаренко
Виставка робіт Івана Пантелюка
Ex libris Івана Пантелюка. З колекції Ярослава Овчаренко

Іван Григорович Пантелюк (1913—1992) народився у селі Брустурів. З кінця 1950-років жив у Косові. Різьбярству навчався у майстерні «Гуцульська різьба» Ф. Когута та В. Лелета.
Іван Пантелюк є автором понад тисячі екслібрисів, основною ознакою яких є характерні мотиви гуцульських орнаментів.
Пантелюк Іван, заарештований 06.01.1940. Звинувачення: член ОУН. Станіславським обласним судом 12.04.1940 засуджений на 5 років позбавлення волі. Реабілітований 11.03.1990.
В 60-х роках розпочинається системна робота митця в жанрі книжкового знаку, яка стала його справжнім мистецьким покликанням. І.Г. Пантелюк завойовує собі репутацію самобутнього майстра екслібриса , який вдало використовує у своїх творах образність, емоційну силу і декоративні елементи народного мистецтва Гуцульщини. Графічні традиції започатковані О.Кульчицькою, а пізніше Гебус-Баранецькою та іншими художниками, знайшли своє продовження у творчості самобутнього косівського гравера Івана Пантелюка. Його екслібриси експонувалися більш ніж на 200 виставках у Франції, Канаді, Польщі, США, Німеччині, Чехословаччині. У 1983 р. в Івано – Франківську пройшла персональна виставка в якій були представлені роботи талановитого майстра.