03 Тра 2023, 17:00
Центр сучасного мистецтва, вул. Марійки Підгірянки, 23, м. Івано-Франківськ
«Геометрія кольору»
Виставка Ігора Соловйова
«Геометрія кольору»
Подібно до того, як точку в просторі можна «рухати» вгору і вниз, праворуч і ліворуч, вперед і назад, так і колір у своїй тональності формує композицію безперервного руху первинних кольорів — червоного, жовтого і синього. У моїх роботах цей «рух» кольору відображений у градації різних відтінків і тонів червоного, жовтого, зеленого, синього, чорного. Геометрія кольору для мене – це визначення відстані, яку можна прокласти між двома кольорами. Тональне співвідношення кожної роботи – це оптична ілюзія з геометричних форм. Фокус на кольорових блоках з різних порід дерева, різної форми і конструкції відображає фізичні властивості сприйняття кольору. Відомо, нормальний зір людини – триколірний, тобто комбінація трьох основних кольорів. У залежності від інтенсивності тону формується «простір кольорів», який тут підкреслено геометричними фігурами. Серія робіт «Анатомія кольору» буквально розбиває на частинки відстань між кольорами. Це моє дослідження кольору настільки детально, наче під мікроскопом.
Тривимірний простір виражений за допомогою кольору і структури. Кожна робота – це градація хроматичних і ахроматичних композицій абстрактного характеру. Градація кольору впливає дуже по різному на кожну людину і відповідно формує у глядача низку чуттєвих вражень. Також це сприйняття кольору підсилене чіткими формами і структурою, що у свою чергу теж впливає на певні емоції людини.
Представлена геометрична кольорова модель для кожного буде своїм мікропростором зі своїми емоціями, переживаннями і навіть страхами. Особливо у наш час, дуже важливо занурити людину і певне середовище кольору і геометричної абстракції, щоб спонукати її «дуже фізично» відчути рух кольору і тим самим конкретизувати свої власні емоції.