08 Лип 2023, 16:00
Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців 15, м. Івано-Франківськ
якщо ти довго дивишся в пустóти
Виставка MYPH
якщо ти довго дивишся в пустóти
У суботу, 8 липня, о 16:00 Асортиментна кімната запрошує на відкриття виставки Школи Молодої Миколаївської Фотографії — «якщо ти довго дивишся в пустóти».
Дев’ять років війни — час пустóт та наповнень. Місця біля нас за столом спорожніли, а місця в нашому серці наповнились. Якісь міста збезлюдніли, інші пожвавились. Емпатія до одних висохла, любов до інших примножилась, так само як і ненависть до ще інших. Якісь дороги закрилися, інших стало в надлишку. Ми напонилися люттю чи втомою, а частіше обидвома одночасно.
Є така відома та дещо банальна цитата Ніцше: «Якщо ти довго дивишся в безодню, то безодня теж дивиться в тебе». Мовляв, хто бореться із чудовиськом мусить оберігатися, аби не перетворитися на нього. А що стається з тими, хто довго вдивляється в пустóти, у порожні місця та в чорні діри — назовні в ландшафтах, всередині в собі або навколо у своїх родинах та спільнотах? Якщо ми так само вбираємо в себе ці пустóти, як могли б вбирати чорнóту безодні, що стає із цими порожніми місцями потім? Чи вони лишаються вічною пустелею всередині нас? Чи в якийсь момент дамба прориває та щось захлинає нас? Це «щось» — біль, любов, лють?
Виставка «якщо ти довго дивишся в пустóти» не дає відповіді, на «що потім?», але фіксує момент завмирання, оніміння, мовчання. Так само вона фіксує той момент, коли жах перетворюється на чорний гумор, а острах зустрічається з пристрастю. Ця виставка не про те, що ми бачимо, коли вглядаємось у порожнечу, а про направленість погляду — направленість повз камеру, повз візаві та повз фізичні об’єкти. Про направленість погляду туди, куди з доброї волі не хочеться дивитись. Коли довго дивишся в пустóти, є вірогідність зустріти ту частину свого «я», яка була досі невідома.

Школа Молодої Миколаївської Фотографії була заснована Сергієм Мельниченком у 2018 році — як зрозуміло з назви, у Миколаєві. Дуже скоро географія стала дуже умовною, а випускниці та випускники школи з’явилися по всій Україні та за кордоном. Весною 2022 року Сергій Мельниченко разом із родиною переїхав в Івано-Франківськ, перевізши із собою студію та школу. Тож, MYPH тепер можна називати Школою Молодої Миколаївської Фотографії в Івано-Франківську, а цю виставку вважати домашньою.
На виставці представлено 36 робіт 19 фотографок та фотографів із Миколаєва, Івано-Франківська, Маріуполя, Запоріжжя, Києва, Чернігова та Харкова. Частина робіт, відібраних для цієї виставки, не експонувалася раніше в MYPH та не публікувалась у книгах та каталогах школи.
Фотографки та фотографи: Анастасія Антоненко, Єва Гольц, Марія Горшкова, Яна Григоренко, Анастасія Дехтярук, Ольга Коваль, Ольга Лобазова, Сергій Мельниченко, Тетяна Мицик, Вероніка Моль, Олена Морозова, Аня Недобейко, Вікторія Никоненко, Марія Петренко, Ксенія Петровська, Анна Романюта, Savka, Олеся Саєнко, Ольга Чекотовська
Куратор(к)и: Сергій Мельниченко, Альона Каравай, Марта Савіцька
Команда з продакшину: Марта Савіцька, Лідія Полутренко, Євген Нікульніков
Дизайн: Ярослава Кравченко
Піар: Анастасія Кузьменко, Сергій Мельниченко
Виставка триватиме з 8 липня до 5 серпня 2023 року.

Графік роботи: Четвер, п’ятниця, субота, 12:00 – 18:00