22 Лют 2023, 18:00
Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Пилипа Орлика, 7, м. Івано-Франківськ
Юрій Бакай, РОТАЦІЯ. Микола Джичка, КОКОН
Виставка івано-франківських митців Юрія Бакая і Миколи Джички
Юрій Бакай, РОТАЦІЯ. Микола Джичка, КОКОН
Микола Джичка
КОКОН
Війна, військовий стан, обмеження свободи пересування та електричного освітлення, – це все помістило нас в уявний кокон, всередині якого ми не втрачаємо віри, надії та… не можу сказати любові. Ми переповнені лютою ненавистю до ворога, політиків корупціонерів і всіх довкола, хто не розуміє нас, бо нам потрібно зброї, щоб захищати себе і свою рідну землю. І, з величезним браком життєдайного світла, наше переконання в трансформації цього товстостінного кокона в яскравого свободолюбивого метелика не зникає.
Вже як зазвичай, це оптимістичне відчуття окриленості і прагнення світла живиться несамовитим інстинктивним пошуком позитивних новин серед дикої жорстокості на лінії фронту. З кожним днем наше «я» стає чутливішими до гострих контрастних перепадів на інформаційному полі, інстинктивно чуєш гул напруги оточення, ніби знаходишся поблизу високовольтної трансформаторної.
Юрій Бакай
РОТАЦІЯ
Салонні об’єкти художника продовжують лінію експериментів з поєднання-співставлення різнорідних матеріалів, фактур, форм для створення алогічного образу, що стає елементом інтер’єру. Сповнені експресивної внутрішньої динаміки скульптури пронизують простір академічною елегантністю. статичні фігури формують композиції геометричних систем, котрі формують координати відліку. образна Реальність викликає асоціації з пам’ятниками, або призами-кубками. Автор не намагається уточнювати про що йде мова, дозволяючи абстрактним формам рефлексувати на побачене.