03 Жов 2023, 17:00
Підземний Перехід Ваґабундо, вул. Пилипа Орлика, 7, м. Івано-Франківськ
«Комп’ютерна графіка» Роман Андрійович, Віктор Осипенко
Відкриття виставки
«Комп’ютерна графіка» Роман Андрійович, Віктор Осипенко
Роман Андрійович – навчався у Косівському училищі прикладного та декоративного мистецтва.
Народився 1976-го року у м.Надвірна разом із братом близнюком. Після травми хребта в ділянці шиї, яку зазнав 20 років тому, Роман Андрійович може творити лише з допомогою комп’ютерної програми 3d Max. Візуалізувавши свої роботи з допомогою принтера та 3D принтера, Роман їх виставляє вперше в Івано-Франківську. Свою творчість називає скромно ремеслом. Творить винятково для себе і для подарунків рідним. Роман довго вибачався, що ще не готовий до виставки, бо не встиг роздрукувати об`ємні роботи. Риби у творчості Романа не є випадковими. Він любить гуляти з друзями на озерах, рибалити. Риби у своєму русі вільні і розкуті – митець вільний і занурений у свою творчість, як риба у воді. Мистецтво, як і вода, є життям.
Віктор Осипенко – архітектор і художник.
Народився 1955-го року у м. Надвірна, тепер проживає у Боярці під Києвом. Після закінчення Київського інженерно-будівельного інституту за фахом архітектора працював над проєктом реконструкції Івано-Франківського аеропорту (1981-1984) роки. Мав персональні і колективні виставки у Боярці та Надвірній, брав участь у Всеукраїнському трієнале “Абстрактне мистецтво 2022” (Івано-Франківськ). Роботи знаходяться у приватних колекціях, у Музеї мистецтв Прикарпаття, Музеї історії Надвірнянщини тощо. Автор кольорової вкладки до книжки «Паленгола» Любові Скаврон. Працює в різних техніках і жанрах. На виставці представлені роботи художника, які ще ніде не виставлялися. Зі слів автора: «Абстракції виконані в графічному редакторі CorelDraw. З цим редактором я знайомий з кінця 90-х і так чи інакше користуюся ним. Абстрактні роботи виникають без вихідного визначення змісту – це просто потік свідомості без контролю раціо. Вже потім знаходиться назва відповідно до створеного зображення».
Любов Скаврон – кураторка виставки: «Для мене ця виставка унікальна у всіх значеннях. Надіюся, що до задуму у майбутньому доєднаються інші митці і роботи виставлятимуть у виставковій залі, доступній для візочників».