27 Лис 2022, 18:00
Підземний Перехід Ваґабундо. м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 7
Мірек Боднар. «…ще, ще, ще, ше, не зупиняйся!».
Презентація нової збірки віршів Івано-Франківського поета, перекладача, редактора і співзасновника видавництва П'яний корабель
Мірек Боднар. «…ще, ще, ще, ше, не зупиняйся!».
На початку листопада у видавництві «П’яний корабель» вийшла збірка віршів поета, перекладача, редактора і співзасновника видавництва Мірека Боднара «…ще, ще, ще, не зупиняйся!».
Книжка містить вірші зі всіх десяти номерних поетичних збірок Мірека Боднара, а також нову, одинадцяту збірку, зо два десятки цілком нових текстів і переміксовані версії деяких старих текстів. А отже, за словами автора, «…ще, ще, ще, не зупиняйся!» — видання аж ніяк не друге, не виправлене і не доповнене, і ніяке не зібране, і ніяке не вибране, але цілком нова самостійна книжка.
Послідовно розвиваючи у своїй творчості такі теми, як-от самотність і секс, краса і залежність, мовчання і світло, релігія і смерть, нудота і життя, Мірек Боднар багато подорожує як географічними, так і людськими ландшафтами у пошуках своїх власних меж і переносить це все у свої вірші. Він змальовує рідні пейзажі, вкоріненість у них, побутові ритуали і священні дрібниці, між якими проглядаються цілі пласти світової культури, алюзії на книжки, фільми, пісні, картини. Автор грається з ними не тільки, щоб розважити читача, а й щоб загострити своє світовідчуття, досягнути максимального розладу усі своїх почуттів і своєї свідомості.
Одним з головних понять поезії Мірека Боднара є свобода в її найширшому значенні: свобода думки, свобода слова, свобода дії. Можливо, саме тому він ніколи не належав до жодних літературних угрупувань, течій, напрямків і переважно залишався осторонь українського літературного процесу, що дозволяло йому ставитися зі спокоєм до власної творчості й не гнатися за популярністю. Мірек дуже рідко проводить презентації своїх книжок чи бере участь у літературних заходах. Тому 27 листопада у Підземному переході «Ваґабундо» читачам випаде унікальна нагода почути автора наживо. Її модеруватиме давній друг і колеґа Мірека Боднара письменник і видавець Роман Малиновський.

Подія відбудеться в рамках роботи Літературної мережі проєкту «Підтримка внутрішнього культурного діалогу в Україні» за ініціативи Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz.