29 Січ 2024, 18:30
Івано-Франківська обласна філармонія ім. Іри Маланюк, вул. Леся Курбаса, 3, м. Івано-Франківськ
Моновистава «Іра»
Вистава за пʼєсою Ольги Анненко
Моновистава «Іра»

П’єса сучасної української драматургині, театральної режисерки, сценаристки Ольги Анненко – про Іру Маланюк – українську й австрійську оперну та концертно-камерну співачку, педагогиню, кіноакторку.

Народилася Іра Маланюк 29.01.1919 р. в місті Станиславів, нині Івано-Франківськ. Була солісткою оперних театрів Львова (1940-1944), Ґраца (1945-1947), Цюриха (1947-1952), Мілану (Італія, 1954), Мюнхена (1952-1970), Відня (1956-1974). З великим успіхом виступала на сценах оперних театрів Італії, Франції, Великої Британії, Іспанії, Аргентини та інших країн. Виконала понад 85 оперних партій, зокрема, Одарки в «Запорожці за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, Терпилихи в «Наталці Полтавці» М. Лисенка, Розалії в «Проданій наречені» Б. Сметани, леді Макбет в «Макбет» Дж. Верді та інші. Концертний репертуар співачки охоплює сольні твори композиторів-класиків (Гайдн, Гендель, Моцарт, Бах, Бетховен), романтиків (Шуберт, Шуман, Брамс), а також її сучасників (Стравинського, Штрауса, Хіндеміта, Шенберга, Берга) та багатьох інших.
«Співачка мальовничої шляхетності», «співоча краса і полум’я», «співачка, яка захоплює вже самою своєю появою і перекидає золотий міст від альта до меццо» – так поцінували її творчість швейцарські критики.

Внесок Іри Маланюк у вокальну педагогіку, в навчання співу високо цінується в Австрії. У 1970-1991 роках у званні професора з інтерпретації пісень (Liedinterpretation) викладала в Академії музики та драматичного мистецтва м. Граца, Австрія.
Знялась у телефільмі «Арабелла» (ФРН, 1960 р.) у ролі Аделаїди фон Вальднер.

Здобувши європейську славу, Примадонна завжди наголошувала : «Я – українка з Галичини».

У ролі Іри Маланюк – артистка розмовного жанру Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк Ольга Кожушок.

Режисура та сценографія Ольги Анненко.

Квитки.

Квитки: від 100 грн