Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців 15, м. Івано-Франківськ
«Museaum — Theatrum: театральна природа музеології та музей майбутнього»
Лекція композитора Іллі Разумейка
«Museaum — Theatrum: театральна природа музеології та музей майбутнього»

У понеділок, 12 червня, о 17:00 Асортиментна кімната спільно зі @artaudfellowship.ukraine запрошує на лекцію композитора Іллі Разумейка «Museaum — Theatrum: театральна природа музеології та музей майбутнього».
Поговоримо про вибрані історії «музеїв-театрів» та майбутні стратегії перформативних виходів за межі усталених інституційних і термінологічних систем музею і театру.
Реєстрація обов’язкова за посиланням.
У ранньомодерну епоху музей, театр і книга-каталог (атлас, енциклопедія) утворювали собою триєдину триєдину методологію візуального пізнання навколишнього світу-космосу. Музей як театр знань та історії, як музеальна реінкарнація світу давньогрецьких перформативних мистецтв, були закладені у фундамент цих понять/інституцій в їхньому модерному вигляді людиною пізнього відродження (раннього бароко).
Звільнений від середньовічного сну клерикальних заборон театр у його метафоричному розумінні стає засобом перманентної трансформації форм культурної репрезентації: від барокового theatrum mundi до флюксусу та тотального перформаторіуму другої половини XX сторіччя. Від «Музею сучасного мистецтва» Марселя Бротхарса в Брюсселі 1960-х до «Музею сучасного життя» Павла Макова в Харкові 1990-х. Від вже традиційних театралізованих «виставок-блокбастерів» до сучасної нам перформативної музеології Метте Інгвартсен або Бориса Шармаца.
Нова музеологія та бурхливі поліфонічні процеси трансформації музею як інституції протягом останніх 50 років – це черговий етап перформатизації музейного простору й афективної театралізації відносин між глядачами, музеологами, артистами та об’єктами-просторами музейних експозицій.
Ілля Разумейко, композитор, співзасновник лабораторії сучасної опери Opera Aperta, студент докторської програми Artistic Research Center, Vienna University for music and performing arts.