17 Бер 2024, 17:00
Івано-Франківська філармонія ім. Іри Маланюк, Івано-Франківськ, вул. Леся Курбаса, 3
Національний Академічний Ансамбль Пісні і Танцю «Гуцулія»
Концерт
Національний Академічний Ансамбль Пісні і Танцю «Гуцулія»

Національний академічний гуцульський ансамбль пісні і танцю «Гуцулія» представляє і оберігає джерело народної творчості Карпатського краю. Створений у 1940 році українським композитором та культурним діячем Ярославом Барничем.
Упродовж всього творчого життя колектив ансамблю очолювали відомі музиканти: Дмитро Котко, Володимир Пащенко, Михайло Магдій, Богдан Дерев’янко, Іван Легкий. Більше 25-ти років «Гуцулією» керував народний артист України Петро Князевич.
У 2009 році Академічному Гуцульському ансамблю пісні і танцю указом Президента України присвоєно державний статус «національний».
Гуцульський ансамбль пісні і танцю вирізняється оригінальним, самобутнім репертуаром, в якому домінують невичерпні народні обряди і традиції. Колектив вивів на сцену перлини народної творчості колядки, щедрівки, веснянки, купальські пісні, забави і обряди «Гуцульське весілля», «Гуцульське Різдво», «Йорданські хороводи», «Свято на полонині», «Косівські візерунки». Разом з тим, у його творчому доробку виконання унікальних творів класичної музики Д. Бортнянського, М. Березовського, М. Леонтовича, М. Лисенка та зарубіжних авторів Генделя, Моцарта, що свідчить про те, що Галичина завжди була носієм Європейської культурної спадщини.

Квитки 150 - 250 грн