02 Лип 2023, 23:59
Хата-Майстерня, с. Бабин, Івано-Франківська обл.
Резиденція «Периферії»
Оголошення про прийом заявок на участь у міжнародній резиденції у Хаті-Майстерні
Резиденція «Периферії»

Периферії: прийом заявок на участь у міжнародній резиденції в Україні для мисткинь і митців, діячок і діячів культури, активісток й активістів.

Дедлайн заповнення заявки: 2 липня, 23:59

Чи існує периферія війни?

Мова мистецтва існує поміж комунікацій між множинними центрами і множинними периферіями. Мистецтво спростовує центр, мистецтво утверджує периферію. Мистецтво, як мова — здатне описувати ці топографії, політики, поділи… війна унеможливлює мову, перезбирує і підлаштовує її, заміщує своєю тотальністю. Чи існує периферія війни? Чи існує територія існування людини, де зустрічається катастрофа і мистецтво?
(ми)мистецтво—>периферія(я). Чи відбудеться колись у реальному часі зустріч тотального мистецтва й тотальної війни?Резиденція в Україні присвячена темам децентралізації, гуманізму та міждисциплінарності. На резиденцію запрошуються представниці та представники різних сфер. Формат відкритої та гнучкої програми пропонує більше простору для дослідження ідеї проти герметизму людей і їхніх практик, щоб посилювати міждисциплінарну взаємодію і залучати їх до спільних роздумів і дискусій. Заперечуючи ідею центру та периферії у цьому проєкті, ми вбачаємо циркуляцію практик як процес, який має бути організований не лише від більш «просунутих» європейських регіонів. У процесі дослідження шукатимемо територію людського існування, де стикається катастрофа й мистецтво.

Різна географія різних людей звузиться до спільного місця для формування тимчасової спільноти. Резиденція буде слугувати точкою зустрічі й перетину, де можна видихнути, замислитися над минулим і теперішнім, уявити майбутнє. Від резиденток і резидентів не очікується завершеного проєкту. Ми пропонуємо простір для спільних роздумів, перепочинку та/або work-in-progress.

Резидентки та резиденти можуть самостійно обирати формат резиденції та її програми. Програма є відкритою і буде спільно розроблена всіма, хто буде в просторі. Вона може включати лекції, майстер-класи, зустрічі з місцевими жительками й жителями та запрошеними гостями. Такий перелік є необов’язковим та може бути спланованим або зміненим резидентками та резидентами.

Куратор резиденції — Ярослав Футимський — художник із України. Серед основних практик: перформанс, графіка, ілюстрація, фотографія, інсталяція, поезія, сентиментальний та політичний пейзаж. Постійний рух між багатьма місцями (містами), відсутність інституційної належності та зв’язок із субкультурним середовищем та андерґраундною музичною сценою є важливими в його роботі.

Резиденцію ініційовано агенцією proto produkciia — українською організацією, що спеціалізується на реалізації мистецьких й освітніх ідей, разом з Асортиментною Кімнатою — простором в Івано-Франківську, що працює з моделями підтримуваних форматів сучасного мистецтва на «периферії». Резиденція реалізовуватиметься в межах проєкту «What’s next?» у партнерстві з Gabriela Tudor Foundation (Румунія), MitOst (Німеччина), MUSIKTHEATERTAGE WIEN (Австрія), Wrocław Institute of Culture (Польща) та zusa (Німеччина).

Хто може подати заявку?
Ми очікуємо на заявки від мисткинь і митців, менеджерок і менеджерів культури, активісток й активістів, письменниць і письменників, антропологинь й антропологів, соціологинь і соціологів, кураторок і кураторів різних галузей.
Максимальна кількість учасниць/учасників: 10.
Ми очікуємо, що принаймні 3 резидентки/резиденти будуть із Польщі, Румунії, Німеччини, Австрії або інших країн Креативної Європи, а 7 резиденток/резидентів — з України.

Умови:
• Організатори покривають проживання, харчування, матеріали та доїзд резиденток і резидентів з-за кордону.
• Учасниці та учасники з України покривають проїзд самостійно.
• Резиденція орієнтується на процес, а не на створення творів / результатів / продуктів. Ми готові за підсумками резиденції спланувати подальші презентації або проєкти з тими, хто буде готовий над цим працювати.
• Резиденткам і резидентам буде виплачено гонорар у сумі 20 000 грн. Додаткові 20 000 грн отримують ті, хто вирішить створити / створить нову роботу або новий проєкт під час / після резиденції.

Коли та де?
Резиденція триватиме 3 тижні — з 8 до 30 серпня включно.
Україна, Івано-Франківська область, село Бабин. Простір Хата-Майстерня.

Як подати заявку:
• Групу з 10 резиденток і резидентів буде відібрано на основі відкритого конкурсу заявок, а також через номінації партнерів проєкту.
• Подати заявку можна до 2 липня. Про результати ми повідомимо вас не пізніше 7 липня.
• Подати заявку можна за посиланням.

Проєкт «What’s next?» реалізовується за підтримки Європейського Союзу.