14 Лют 2024, 17:00
Асортиментна кімната, Січових Стрільців 15
Перша виставка Сергія Телепка «Для Валентинки»
Малюнки та асамбляжі, об'єкт та відео
Перша виставка Сергія Телепка «Для Валентинки»
Точки, іноді об’єднані в лінії, а частіше ні. Психоделічні кольори китайського набору фломастерів — фіолетовий, оранжевий, синій. Повторюваний сюжет на малюнках — умовний пейзаж, складові якого кожного разу міняють свою форму, все більше віддаляються від реальності, стають все більш фантастичними. Повторювана присвята всіх малюнків «Валентинці, Валі, Валюшці» — шкільному коханню художника та дівчині, яку він жодного разу не бачив після закінчення школи. «Валентинка» є основним персонажем художньої серії Телепка, хоч і невидимим та також фантастичним. Хоча, можливо, уважна глядачка чи уважний глядач зможе розгледіти образ Валентинки в інших схематичних образах художника.
Першу виставку Сергія Телепка ініціював Юрій Боринець — він є й куратором. На події будуть представлені малюнки та асамбляжі, а також об’єкт та відео.
Відкриття 14 лютого о 17:00 — як жест присвяти до «Валентинки», як спроба привнести в цей день шматок чистої меланхолії та старої закоханості в щось, що відсутнє. Виставка триватиме 9 березня 2024 року.
Сергій Телепко (1981, Калуш) — художник-автодидакт, який почав малювати три роки тому після того, як мама подарувала йому на святого Миколая альбом та фломастери. Десять років тому отримав травму, а після неї — групу інвалідності. За формою його художня практика може бути класифікована як так званий артбрют чи так зване аутсайдер мистецтво (як каже наш друг Станіслав Туріна, “використовуємо термін та зразу підважуємо”). За стилем та художньою мовою вона нагадує про інших художників-автодидактів (зокрема, про Крейзика) та натякає на певну тяглість у франківсько-калуській сцені т. зв. артбрюту.
Художник: Сергій Телепко
Куратор: Юрій Боринець
Консультації Юрку та текст: Ярослав Футимський
Виставкові рішення та інший текст: Альона Каравай
Виставковий менеджмент: Марія Фернюк
Комунікації: Вікторія Видиборець
Графічний дизайн: Ярослава Ковальчук