26 Січ 2024, 17:00
Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців 15, м. Івано-Франківськ
Поп-ап виставка Маргарити Болгар «Donat & Донат»
Відкриття виставки
Поп-ап виставка Маргарити Болгар «Donat & Донат»
Роботи, представлені на виставці Маргарити Болгар, — це серія-дослідження про роль донатів (тобто, благодійних пожертв та внесків) у суспільстві та у житті окремої людини. Це серія про те, як цей народний спільнокошт може змінювати події, долі людей або характер суспільної взаємодії.
Поняття «донат» є невипадковим та наразі центральним в мистецькій практиці Маргарити. Художниці імпонує займатися благодійністю, особливо, коли вона йде від самого серця та є бажаною. Донати в її роботах наділяються різними — часом метафоричними, часом, майже казковими — властивостями та функціями: це й подарунок, і об’єкт втіхи чи естетичного задоволення, й предмет дискусій та роздумів, і шанс на нове життя. Не в останню чергу, донати Болгар — це внесок в художній процес.
Роботи були створені в межах тримісячної резиденції Маргарити Болгар на базі Асортиментної кімнати за підтримки Artist at Risk (AR).
Маргарита Болгар — художниця з лівобережжя Херсонщини. У роботах звертає увагу на буденні сюжети звичайних людей, пронизаних філософським окрасом і нерідко зображених з іронією. Її практику можна означити як таку, що наближена до «наївного мистецтва» або ж послуговується його художньою мовою.
Відкриття відбудеться 26 січня, о 17:00. Запрошуємо на вернісаж!

26.01.-10.02.2024