13 Жов 2022, 18:00
Книгарня Є, вул. Незалежності, 31, м. Івано-Франківськ
Презентація книги Максима Дупешка «Біля карети під мертвим лисом»
Презентація книги та бесіда з автором за модерації історика Ігоря Антонюка
Презентація книги Максима Дупешка «Біля карети під мертвим лисом»
В одній з Книгарень Є на вул. Незалежності, 31 відбудеться презентація книги Максима Дупешка «Біля карети під мертвим лисом». Запрошуємо всіх охочих на цікаву бесіду з автором.
Модеруватиме захід історик та письменник Ігор Антонюк.
Максим Дупешко належить до нового покоління західноукраїнських письменників. Народився у Чернівцях, отримав музичну освіту та серйозно займався футболом. Навчався письменник в Чернівецькому національному університеті – за фахом філолог.
Письменницьку діяльність почав ще в студентські роки.Був одним із активних учасників тодішнього молодіжного літературно-мистецького середовища Чернівців, крім роману «Історія, варта цілого яблуневого саду» Максим Дупешко є автором трьох повістей, двох десятків оповідань, поезій.
Роман «Біля карети під мертвим лисом» охоплює час від початку ХІХ ст. до наших днів і асоціативно, через посередництво одного із персонажів, захоплює навіть епоху Бароко. Наскрізними образами, які пов’язують всі елементи роману, є вікно, сон, частини рукопису і юні дівчата із одного роду. Із епохи в епоху з ними відбувається та сама подія, лише з певним наростанням – як у кумулятивних оповідях. Так автор, поступово із частин збираючи все в ціле, проводить до розгадки таємниці. Сюжет роману розвивається дуже динамічно. У ньому є все, щоб захопити читача: пригоди, романтика, таємниці, гумор та яскраві герої.
Магічним числом роману «Біля карети під мертвим лисом» є вісім. Можливо, тому що вісімка нагадує спіраль ДНК, або клепсидру, або й стрічку Мебіуса, що символізує якщо не безкінечність, то принаймні безперервність. У центрі цього амулету-вісімки українська аристократія – забута, втоптана в багно, розтерта на порох, проте вона, наче фенікс, щоразу постає із попелища в боротьбі за честь та гідність.