06 Кві 2024, 18:00
Книгарня «Є», вул Незалежності, 31, м. Івано-Франківськ
Письменник про письменників. Степан Процюк про Івана Франка
Зустріч з письменником Степаном Процюком
Письменник про письменників. Степан Процюк про Івана Франка

Зустріч у межах циклу квітневих зустрічей з культовим письменником сучасності – Степаном Процюком. Щосуботи о 18 год на 5 поверсі Книгарні «Є» відбуватимуться лекції-діалоги, лекції-дискурсуси: «Письменник про письменників».
Найперша зустріч буде про патріарха нашого міста – відомого й незнаного – Івана Франка на основі книжки Степана Процюка.
Адже «Руки і сльози» — це про різного Франка. Про хлопчика, зачудованого навколишнім світом, і наполегливого юнака, який стає непересічним інтелектуалом. Про не завжди щасливого сім’янина і фанатичного трудоголіка. Це історія про бідність, яка змушує займатися літературними підробітками, і про генія, з-під пера якого навіть у таких умовах виходять вершинні твори. А ще тут про арешти і переслідування, болючі втрати друзів і коханих жінок.
«Руки і сльози» Степана Процюка — це панорамний роман, де зображене тодішнє галицьке суспільство, його політичне і культурне життя. Сторінками промайнуть постаті багатьох відомих українців. Також це психологічний роман, у якому пронизливо відтворено внутрішній світ Івана Франка, зокрема в його останні найтяжчі роки, затьмарені хворобами.
Сам автор Степан Процюк у 90-х рр. був учасником літературного угруповання «Нова дегенерація».
На початку нового тисячоліття дебютував як романіст із культовим твором «Інфекція». Далі з’являються романи «Жертвопринесення», «Тотем», «Руйнування ляльки», «Під крилами великої Матері», «Пальці поміж піском», «Травам не можна помирати» та ін.; збірки есе «Канатохідці», «Аналіз крові», «Відкинуті і воскреслі» та ін.; повісті для підлітків та біографічні романи про українських класиків — Василя Стефаника, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка, Григора Тютюнника та Івана Франка.
Загалом із-під його пера вийшло понад 30 книг накладом понад 100 000 примірників, за що Степан Процюк удостоєний відзнаки «Золотий письменник України».
Належить до українського відділення міжнародного ПЕН-клубу.