25 Кві 2024, 18:30
Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк, вул. Леся Курбаса, 3
«СІМ СЛІВ СПАСИТЕЛЯ НА ХРЕСТІ». ЙОЗЕФ ГАЙДН
Концерт класичної музики
«СІМ СЛІВ СПАСИТЕЛЯ НА ХРЕСТІ». ЙОЗЕФ ГАЙДН
Академічний камерний оркестр «HARMONIA NOBILE». Художній керівник та концертмейстер – народна артистка України Наталія Мандрика.
Диригент – народний артист України, професор Ігор Пилатюк (Львів). Художнє слово – Христина Кобильчук.
Напередодні Великодня віряни згадують слова, які Христос сказав, уже висячи на хресті. Ці фрази, записані в різних Євангеліях, так і називають «сім останніх слів Христа на хресті». Слова Ісуса Христа надихнули не одного митця на створення духовних шедеврів, в яких творці намагалися розкрити власне сприйняття й сенс останніх слів Спасителя, сповнених скорботою і співчуттям до людського роду. Ці емоції дуже вдало втілені відомим австрійським композитором, представником віденської класичної школи Йозефом Гайдном в ораторії «Сім слів Спасителя на Хресті», яка займає особливе місце у творчості композитора та в світовій музичній спадщині.
Гайдн різноманітними музичними засобами геніально оспівав вічні слова. Глибоко філософський та новаторський твір для самого Гайдна символізував його власні духовні пошуки в той період. З часу написання ще у XVIII столітті спеціально для виконання у Страсну п’ятницю під час богослужіння ораторія «Сім слів Спасителя на Хресті» стала музичним символом Великого посту.
Квитки в касі філармонії та онлайн.

Квитки 100 - 200 грн