05 Лис 2023, 16:00
Promprylad.Renovation, вул. Української перемоги, 23, м. Івано-Франківськ
«Сховане мистецтво»: як зробити український мистецький спадок видимим?
Публічна розмова Діани Клочко та Остапа Українця
«Сховане мистецтво»: як зробити український мистецький спадок видимим?

Запрошуємо на публічну розмову мистецтвознавиці Діани Клочко та письменника і перекладача Остапа Українця довкола нової книжки «Сховане мистецтво».

Що ховають від широкої аудиторії музеї та колекціонери? Як галеристи й музейники пробують знайомити глядачів з незнаним мистецтвом? Зрештою, як зробити українське мистецтво видимим?

«Сховане мистецтво» – книга «есеїв, розповідей, коментарів» розкриває ті сторінки з історії українського мистецтва XX століття, які з різних причин десятиліттями залишалися захованими від глядачів. У виданні представлено десятки творів, які не експонувались десятиліттями, й такі, що вперше з моменту їх створення отримали експертний коментар. Нова книга Діани Клочко пропонує подивитись на проблему «схованого мистецтва» у широкому контексті, як на те, що привчає українців жити без усвідомлення усієї складності візуального спадку, який зберігається у музейних і приватних колекціях нашої країни.

Про учасників
Діана Клочко — мистецтвознавиця, арткураторка, лекторка, авторка альбомних видань про творчість Йогана Пінзеля, Владислава Городецького, Ольги Рапай, Сергія Параджанова, дерев’яну архітектуру Японії та України, членкиня Міжнародної асоціації арткритиків АІСА і ПЕН Україна. Авторка книги «65 українських шедеврів. Визнані й неявні», за яку отримала премію імені Юрія Шевельова.
Остап Українець – перекладач і один із співтворців проєкту та однойменного видавництва «Твоя підпільна гуманітарка»
Реєстрація на подію.

Вхід вільний.