07 Лют 2023, 18:00
Промприлад.Реновація, вул. Української перемоги 23, м. Івано-Франківськ
Технологія біодизайну: як це працює на практиці
Найновіші технологічні інновації і їхнє практичне застосування в світі та економіці
Технологія біодизайну: як це працює на практиці
Для предметних та фешн-дизайнерів, архітекторів, науковців, підприємців подія-нетворкінг «Технологія біодизайну: як це працює на практиці».
Біодизайн – це знання та навички, необхідні для проектування з використанням найбільш доступних, екологічних, місцевих та здорових матеріалів, що біологічно розкладаються.
Технологічні та економічні можливості, поряд з екологічними перевагами, пропонують «біодизайн» як нову промислову парадигму для виробництва матеріальних артефактів у ХХІ столітті.
Ця нова практика проектування передбачає інтеграцію живих організмів, таких як бактерії, (мікро)водорості, гриби та рослини, у дизайн як джерела матеріалів (наприклад, шкіра та хутро не тваринного походження; безмасляні пластики та піна), генератори енергії та їжі, джерела світла, очищувачі води та повітря, регулятори тепла тощо.
Включення біології в дизайн продукту є на сьогодні досить новою технологією.
Запрошена спікерка:
Даша Цапенко – біодизайнерка та кураторка, яка працює з елементами мистецтва, моди та вивченням матеріалів. Вона досліджує альтернативні виробничі процеси в (текстильному) дизайні та надихається симбіотичними стосунками в природі.
Даша досліджує міцелій в Утрехтському університеті та викладає в Design Academy Eindhoven. У 2020 році виграла Bio Art & Design Award (Нідерланди). Її роботи були показані на багатьох міжнародних тематичних виставках.
Участь безкоштовна, реєстрація на подію за лінком.
В рамках події в той же день о 15.00 також відбудеться екскурсія в біолабораторію ПНУ, якщо ви бажаєте взяти участь – реєструйтесь за посиланням.

Захід проводиться урбаністичною лабораторією Metalab у рамках проекту “Нова економіка Івано-Франківська – підтримка нових кластерів інноваційної економічної діяльності в Івано-Франківську” (NEF), що фінансується програмою «Мери за економічне зростання» Європейського Союзу.