11 Сер 2023, 16:00
Івано-Франківський краєзнавчий музей, вул. Галицька, 4а, м. Івано-Франківськ
«Тут був художник»
Виставка робіт Олега Парфьонова
«Тут був художник»
Тут був художник.
Та чи справді був? Якщо був, то яким ми уявляємо собі художника? Чи романтизуємо його вади? Чи бачимо спільноту навколо нього, яка уможливлює його проявлення? Чому помічаємо після смерті (або й після не помічаємо)? Якщо був, то ким він був — аутсайдером чи триксером?
Роботи Олега Парфьонова — це фіксація того, що людина втрачає протягом життя. Парфьон зображає те, чого вже ніби немає. Те, що відгородилося від сучасності й від пам’яті. Тепер на цій загорожі видніється напис «тут був художник».
Свої роботи Парфьон за життя швидко створював, роздаровував чи обмінював, створюючи своєрідну мережу зв’язків між митцем та іншими людьми. Виставка «Тут був художник» збере роботи з різних колекцій у Франківську (і не тільки), аби подивитись на колективність феномену Парфьона та дати голос не тільки йому, а й решті, хто творив Парфьона.
Тут був художник. Виставка робіт Олега Парфьонова спільно створена «Асортиментною кімнатою» та Ростиславом Шпуком за підтримки Івано-Франківського краєзнавчого музею.

Виставка триватиме з 11 по 29 серпня 2023 року, за її результатами планується створення альбому.