23 Бер 2024, 12:00
Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок імені Марійки Підгірянки, вул. Незалежності, 10а
«У чужому пір’ї»
Вистава театру ляльок
«У чужому пір’ї»

Відмовившись від своєї нації, людина не стає представником жодної іншої, залишається чужою і серед своїх, і поміж чужих. Проблему національного відступництва порушила дитяча поетеса Марійка Підгірянка у своїй драматичній казці «В чужім пір’ю».

Головна героїня твору Синичка від всіх «відреклася, зняла своє пір’я, в чуже одяглася, своє гніздечко залишила, в чужину полетіла». А ще захотіла «…собі голос відмінити», щоб «між панами добре жити». Через різні етапи свого життя: любові, гріха, спокути, каяття, очищення – проходить заблукана пташка, допоки не поверне до свого рідного краю, до рідної земленьки, до святої.

У виставі режисер Павло Кільницький застосував різні ігрові елементи казковості, пригоди, створив оригінальний образ відступниці. Екзистенційну діалектику подано через подвійну оптику: самоаналіз Синички і опосередкований психологічний аналіз її переживань з уст інших дійових осіб. Поряд із драматичною колізією у виставі є пісні, танці, жарти та розваги.

Вистава «У чужому пір’ї» спрямована для пробудження у дітей почуття патріотизму, національної свідомості, відчуття особливого щастя бути народженим саме в нашій країні. Кожен глядач, від найменшого до найстаршого, відчує гордість за те, що є українцем – унікальним, особливим і неповторним.

Квитки 120 грн