20 Чер 2024, 15:00
вул. Незалежності, 53, м. Івано-Франківськ
«В ОБІЙМАХ СВІТЛА»
Виставка Ірини Токарської
«В ОБІЙМАХ СВІТЛА»

Ірина Токарська народжена в селищі Олесько, Буського району на Львівщині. Освіта: закінчила Волинський державний університет імені Лесі Українки, факультет слов’янських мов. Виставкову діяльність розпочала у 1996 році. Бере активну участь у виставках в Україні та за кордоном. Працює як художниця, письменниця, педагогиня (викладає образотворче мистецтво у Львівській загальноосвітній школі №34 імені Маркіяна Шашкевича, керує гуртком «Майстерня кольорових мрій»). Авторка дванадцяти персональних виставок, учасниця багатьох колективних (Луцьк, Івано-Франківськ, Львів, Краків…).
Окрім вирізування з паперу, Ірина Токарська займається малярством на склі, графікою, ілюструванням книг, живописом і декоративним розписом. У літературних колах Ірина Токарська відома ще й як авторка кількох прозових та поетичних збірок. Вона також засновниця у Львові мистецького творчого об’єднання «Сходи».
«Довго вибирала манеру письма, щоб висловити себе якнайповніше. Обрала експресіонізм. Прагну зобразити Світло, та все, що з ним пов’язано: проникнення, струменіння, осяяння Світу, людської душі, дій… Водночас у живописі не відмовляюся від графічної лінії. Це допомагає підсилити експресію, рух, дію…», зазначає художниця і продовжує «за основу свого авторського бачення витинанки беру килимарське мистецтво: стилізації-узагальнення рослинних, зооморфних, антропоморфних символів будять уяву, фантазії. Тут мене цікавить збережене українцями прадавніх – образів, форм, символів. …Малі хатки перебувають в земному раю, вони лиш частинки великого Божого світу… Багатошаровість максимальна, іноді більше двадцяти шарів паперу…».

Виставка триватиме до 7 липня.