25 Жов 2022, 14:00
Івано-Франківський краєзнавчий музей (Міська ратуша), м. Івано-Франківськ, вул. Галицька 4а
Відкриття фотовиставки «Невід’ємні»
Відкриття фотовиставки Олени Білоус «Невід’ємні»
Відкриття фотовиставки «Невід’ємні»
Проєкт «Невід’ємні» про почуття і життя людей, які чекають своїх рідних з фронту, полону або окупованих територій. Це дуже особистий проєкт, який народився у серпні 2022 року.
Ще до повномасштабного вторгнення мої батьки були в окупації під щоденними обстрілами в Донецьку.
Я дуже переживала за них і не знала, що зі мною щось не так. Усі мої друзі переживали подібні симптоми. Я втратила своє здоровʼя – депресія, розлад харчової поведінки, нічні жахіття, панічні атаки, гормональні та метаболічні порушення. Це все можна було попередити, якби була хоч якась інформація про можливі стани та методи роботи з ними.
Саме це стало мотивацією створити проєкт, який допоможе людям звернути увагу на свій стан. І дати вибір – робити з цим щось чи ні.
Зміни відбуваються так повільно, що можна не помітити, як ти перестаєш спати, а якщо спиш, то бачиш жахи, сильно розчісуєш шкіру, переїдаєш до болю та багато іншого. Це все відбивається на продуктивності. Вже в роботі з психологом я зрозуміла, що це була не лінь, а хвороба. І що переїдала я тільки для того, щоб зробити собі боляче, бо від фізичного болю ставало легше на душі.
Я дуже вдячна психологині Марині Огороднійчук за те, що вона підтримала мою ідею і долучилася до проєкту. На відкритті Марина проведе тренінг “Разом. Пошук психологічного ресурсу”. Вона розкаже на які симптоми потрібно звернути увагу та як собі допомогти самостійно.

Проєкт «Невід’ємні» реалізується в рамках проєкту «Молодіжні інтеграційні центри «Захід» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).