05 Жов 2022, 18:00
Підземний Перехід Ваґабундо. м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 7
Відкриття виставки проєкту«LIVE»
Презентація проєкту та відкриття виставки про людський вимір війни в Україні.
Відкриття виставки проєкту«LIVE»
Проєкт «LIVE» у липні 2022 року був представлений в рамках Documenta fifteen – однієї з найбільших і найвпливовіших мистецьких подій в Європі. Зараз він демонструється в Мілані, Італія, в рамках масштабної культурної події «Italia x Ucraina».
В підземному переході «Ваґабундо» в Івано-Франківську відбудеться перша презентація проєкту в Україні.
Проєкт LIVE – про людський вимір війни в Україні.
Про те, що сучасні борці в Україні – це не лише військові. Це люди, які вчора були звичайними кондитерами, вчителями, митцями, юристами, ITшниками… Але з початком повномасштабної військової агресії росії проти України вони стали незвичайними і навіть надзвичайними. Вони сильні, мужні, незламні. Але водночас вразливі – як усі цивільні.
Проєкт LIVE – про необхідність рятувати життя, яка для українців вже стала повсякденністю.
Через проєкт LIVE його автор(к)и та учасники/-ці говорять з Європою про феномен звикання до війни та її наслідків, коли люди за межами України втомлюються від контенту, пов’язаного з війною, а ці самі хвилини російські військові вбивають, ґвалтують, викрадають, катують українців.
20 українських художників і фотографів об’єдналися, щоб зробити проект LIVE. Херсон, Харків, Вінниця, Гостомель, Донецьк, Львів, Дніпро… Кожна історія показує, як війна змінила життя людини і розділила його на «до» і «після».
Через проєкт LIVE автор(к)и намагаються сказати європейцям, що вони так само можуть постати «голими» перед лицем російської агресії, від якої зараз Європу закриває Україна.
Кожен мешканець Івано-Франківська – вимушений переселенець, волонтер, людина, яка просто продовжує робити свою справу і тим наближати перемогу – зможе додати свою історію до галереї незламної України!
кураторка Олена Афанасьєва

Вхід вільний