04 Лис 2022, 18:00
Центр сучасного мистецтва, вул. Марії Підгірянки, 23, м. Івано-Франківськ
Відкриття виставки «Скетч Франківськ»
Відкриття виставки «Скетч Франківськ», спільноти Urban Sketchers Ivano-Frankivsk
Відкриття виставки «Скетч Франківськ»
Скетчинг – це любов до легких, живих і безпосередніх замальовок міського середовища. Ми малюємо архітектуру, сучасну чи старовинну, інтер‘єри, промислові будівлі, транспорт, людей в місті, репортажні замальовки з концертів, виставок чи інших подій.
Скетчинг має на меті вихопити і зберегти на папері момент, відчуття, емоції і враження.
Ми підтримуємо положення міжнародного маніфесту Urban Sketchers:
1. Ми малюємо з натури, в приміщенні або на вулиці, і зображуємо безпосередньо те, що ми бачимо.
2. Наші малюнки розповідають історію нашого оточення, історію місць, в яких ми живемо і в які подорожуємо.
3. Наші малюнки – це «запис» часу і місця.
4. Ми правдиві в зображенні сцен, які бачимо.
5. Ми використовуємо будь-які матеріали та поважаємо стилі одне одного.
6. Ми підтримуємо одне одного і малюємо разом.
7. Ми ділимося нашими малюнками онлайн.
8. Ми показуємо світ, малюнок за малюнком.
Спільнота створена для знайомства і спілкування скетчерів та зустрічей безпосередньо в місті за малюванням.
Наша історія:
Urban Sketchers IF народився в Франківську з приїздом Катерини Кондратьєвої в місто.
Катерина переїхала до нас з Одеси, де вона відвідувала зустрічі скетчерів. Свій досвід вона вирішила передати франківцям.
Перша зустріч відбулась в червні 2019 року за участі 3-х людей. А вже на другу зустріч прийшло близько десяти. Найбільші наші заходи збирали більше 20ти людей одночасно.
Серед нас є професійні художники, ілюстратори та дизайнери. А також люди, які вперше спробували малювати саме на наших зустрічах.
Під час пандемії та карантину ми щотижня проводили zoom-зустрічі, для спілкування і підтримки одне одного. Скетчили свої домівки чи вигляд з вікна.
Після послаблення карантинни обмежень відновились зустрічі на вулицях міста, які після 2-ох місяців вдома відчувались вражаюче.
Поміж наших звичайних зустрічей, ми маємо практику швидких скетчів зі зміною локації кожні 15 хвилин, і так звані «квести» присвячені одному кольору.
До річниці були виготовленні значки та печатка з лого, яке розробила одна зі скетчерок Христина Дохняк. Печаткою користується вся спільнота, що гарно об‘єднує наші роботи.
З початком повномасштабної війни багато учасників спільноти змушені були поїхати з міста та країни. Ксеня Головко одна з учасниць, що залишились в Івано-Франківську, активно вела нашу сторінку в Instagram, де заручилась підтримкою скетч-спільнот з усього світу, розказуючи і показуючи реалії нашого життя через ілюстрації та скетчі українських митців.
Також, завдяки Ксені ми відновили зустрічі, які припинились з початком війни. Часто доводилось скетчити під звуки повітряних тривог.
До нашого міста приїхало багато людей в пошуках безпеки, так ми зустрілись і потоваришували зі скетчерами з різних куточків України. Також з нами є люди, які вперше дізнались про скетчинг з початком повномасштабної війни, коли шукали для себе спілкування та хоббі, що відволікатиме від тривог в буденному житті.
Ми щасливі бути частиною глобальної спільноти скетчерів, та завжди раді новим учасникам.
Куратор виставки: Христина Дохняк.