30 Бер 2024, 16:00
Книгарня Vivat, площа Ринок, 3
«Входження у світло»
Читання і презентація книжок Ростислава Кузика у Івано-Франківську
«Входження у світло»
У книгарні Vivat відбудеться розмова-презентація двох книжок львівського поета Ростислава Кузика — дебютної поетичної книжки «Наприкінці світла», яка вийшла минулої осені у видавництві «Сумна Вівця», і збірки перекладів польської поетки Пауліни Підзік під назвою «(входження в ліс)», що вийшла цьогоріч у видавництві «Крок».
«Наприкінці світла» — витриманий книжковий дебют Ростислава Кузика, до якого автор йшов понад 10 років. Це концептуальне видання, поділене на розділи та цикли, уміщує вибрані тексти 2017-2023 років.
«Ці вірші здаються вирваними з мовчання, — пише поет і перекладач Остап Сливинський у передмові до «Наприкінці світла». — Можливо, інакше: ці вірші — все, що вдалося виторгувати у темряви, напівсвітла, згасання».
Друга книжка, яка буде презентуватися — також дебют, але уже перекладацький. Збірку сучасної польської поетки Пауліни Підзік «(входження в ліс)» Ростислав Кузик переклав під час літературної резиденції імені Олега Лишеги в Івано-Франківську у червні 2023 року, яку зорганізувала програма «Читай».
Особливий поетичний світ Пауліни Підзік — тонкий та майже непритомний, та водночас живий і могутній, як древній ліс. Це світ, який промовляється авторкою через натуралістичні образи і архетипи, знайомі кожному та кожній з нас навіть попри певне культурне різноманіття. Модеруватиме подію Тарас Малий.
Під час події можна буде придбати обидві книжки. 50% від продажів збірки «Наприкінці світла» буде перераховано на підтримку Збройних Сил України.
Ростислав Кузик — поет, прозаїк, перекладач. Співзасновник літературного роз’єднання «Грань», поетично-перформативних проєктів «Стихійні» та «Метал». Автор і ведучий подкасту «Поети. Поетки. Війна».
Поезії та прозові твори були опубліковані у антології «Поміж сирен» (2023), кількох антологіях Фестивалю «Ї», збірці «Шлях до ромів» (2020), альманасі фестивалю «Прописи» від PEN Ukraine (2021), журналах «Дзвін», «Парадигма», Wizje (Польща, 2022), Ukrajina 2022: pjesnički ljetopis rata (антологія, Хорватія, 2022), Europski Glasnik (Хорватія, 2022), Nekudataim (Ізраїль, 2022) та інших.