22 Сер 2022, 19:00
Підземний Перехід Ваґабундо. м. Івано-Франківськ, вул. Пилипа Орлика, 7
Вистава «ВОНА ВІЙНА»
Постдокументальна вистава за жіночими голосами
Вистава «ВОНА ВІЙНА»
Вистава про жінок, що створена режисером-чоловіком як спроба відчути той біль, що відчуває жінка під час війни. Чи мають страх, біль, ненависть чи відвага гендерну ознаку? Чи можна досі вважати жінку «слабкою статтю»? Чи на часі гендерні питання в українському суспільстві під час війни?
У виставі зібрано більше 30 історій реальних українських жінок різних соціальних ролей і статусів. Деякі з них сформували архетипи, що відтворені на сцені, деякі залишилися живим голосом болю конкретної жінки.
Для збору документального матеріалу режисер та акторка опитували знайомих жінок дистанційно, ходили волонтерити на вокзал, де знайомилися з жінками-волонтерками, відвідували шелтери для біженців, зустрічались та записували їхні історії.
З жіночих історій складалася п’єса, писалися діалоги та монологи, створювалися нові персонажі. Але на кожному етапі створення вистави головним правилом, яким керувалися автори, була документальна правдивість.
За структурою вистава «ВОНА ВІЙНА» є каскадом жіночих історій на болючі теми українського суспільства на тлі російсько-української війни. Перформативна сценічна дія межує з аудіовізуальними інсталяціями, які разом складають різнобарвний та суперечливий портрет сучасної української жінки.
Колаборація театру «Публіцист» (Харків) та театру «Варта» (Львів)
Режисер, дослідник, співавтор сценарію:
Костянтин Васюков
Перформерка, дослідниця, співавторка сценарію:
Світлана Мельник
Сценографиня: Леся Стрельбіцька
Саунд-дизайнер: Володимир Понікаровський
Медіа-художник: Денис Бєляєв
Менеджерка: Анна Гришанова
Щоб відвідати виставу потрібно зареєструватись за цим лінком

Вхід на подію за попередньою реєстрацією