01 Чер 2024, 16:00
Асортиментна кімната, вул. Січових Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ
За́сів хмар
Випускна виставка школи сучасного мистецтва фра фра фра
За́сів хмар
У вересні 2023 в Асортиментній кімнаті стартувала Школа сучасного мистецтва фра фра фра. Впродовж навчального року учасниці та учасники слухали, вчилися та творили — і готові презентувати свої випускні проєкти.
«Авторки й автори впродовж школи ставили собі питання про важливість своєї роботи. Чи вартує те що я роблю, того, щоб на це дивились люди? Це ж питання ми ставили нашим лекторкам і лекторам. Чи вам подобаються, чи відгукуються ваші роботи? Відповіді різняться тоном, але не змістом. Ми всі сумніваємось. І це природно. Можливо, дощ теж сумнівається, чи треба йому падати» — говориться в уривку кураторського тексту до виставки від Олі Поляк та Дарʼї Христинюк. Назва виставки відсилає до поняття введення в хмари реагентів для зміни фазового стану хмар — власне, це процес і називається «за́сів хмар».
На виставці будуть представлені роботи 23 художниць та художників — графіка, гобелен, фото, відео, рисунок, інсталяція, документальний перформанс, знайдені об’єкти та скульптури, зін та тексти. Теми, навколо яких обертається мистецький діалог між багатьома роботами, — пам’ять та ландшафт, стійкість та вразливість. І якщо після нашої резиденції «Робоча кімната» у 2022 році було багато про землю, після резиденції «Коли оповідь було перервано» у 2023 — багато дерева, то нині ми дивимось, говоримо та беремо за один з центральних образів каміння. Як залишатись «ніжним камінням» — бути стійкою та витривалою, але при цьому не закам’яніти всередині?
Серед 23 учасниць та учасників маємо різний як гендерний, так і генераційний склад. У двох групах студенток та студентів Школи вік коливається між 12 та 41 роками — кожна та кожен з них вклали у роботи власний досвід та рефлексії впродовж та після навчання. Є ті, для того це — перша спроба приміряти на себе роль художниці та художника, для когось — продовження чи відновлення мистецької практики. Є ті, хто може стати — чи вже є — наступним мистецьким поколінням. Приходьте знаходити нові імена, за якими захочеться слідкувати далі.
Відкриття виставки відбудеться 1 червня о 16:00 в Асортиментній кімнаті.
Художниці та художники:
Awgust Ginger
Антонія Баніцька
Настя Бахмат
Надія Боштан
Станіслав Врублевський
Олександр Гойсан
Настка Гуляй
Лея Der Karpatenteufel
Аріна Долінська
Люба Зайцева
Юля Мартинів
Міна
Оля Новак
Юлія Полатай
Софія Сіренко
Іра Нагорна
Дарія Сорока
Тéру
Катя Худа
Ліана Чевердюк
Анна Шавлюк (Shavla)
Настя Щербань
Аліса Ярова
Кураторки:
Оля Поляк
Дар’я Христинюк
Дорадництво:
Ася Цісар
Альона Каравай
Кураторство школи:
Альона Каравай
Ростислав Котерлін
Оля Поляк
Менеджмент школи:
Юлія Непик
Менеджмент та продакшн виставки:
Марта Савіцька
Марія Фернюк
Комунікації:
Вікторія Видиборець
Дизайн:
Ярослава Ковальчук
_____
Школа створена Асортиментною кімнатою і реалізується в межах проєкту What’s next?. Проєкт реалізується у партнерстві організацій з п’яти країн: Fundația Gabriela Tudor (Румунія), MitOst (Німеччина), Musiktheatertage Wien (Австрія), proto produkciia (Україна), Wrocławski Instytut Kultury (Польща) та zusa (Німеччина). За підтримки Європейського Союзу.